“I UNEC Science Slam” – Maliyyə və mühasibat fakültəsinin qalibi müəyyənləşdi
Rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov bildirib ki, dünyada yeni tətbiq olunmağa başlayan “Science Slam”ın məqsədi gənclər arasında elmin daha fərqli üsullarla, əyləncəli formada təbliği və onlarda elmi tədqiqata maraq oyatmaqdır. “I UNEC Science Slam” – UNEC tələbələrinin fərqli elmi-tədqiqat mühitidir. Ölkədə ilk dəfə olaraq UNEC-də təşkil olunan, elmi fəaliyyətin populyarlaşdırılmasına yönələn “Science Slam” müsabiqəsi bütün fakültələri arasında keçirilir. Fakültə qalibləri mayın 4-də final mərhələsində yarışacaq.
Sonra tələbələrin mühazirələri dinlənilib.
Səidə Xəlil “McDonalds ilə KFC arasında fərqlər və oxşarlıqlar” mövzusu ilə çıxış edib. Tələbə hər iki şirkət arasında oxşar və fərqli cəhətləri təhlil edib.
“Azərbaycanın inkişafında qiymətli kağızlar bazarının rolu” adlı təqdimatla çıxış edən Aygün Abbasova bu sektorun ölkənin iqtisadi inkişafındakı əhəmiyyətindən danışıb. Qiymətli kağızlar bazarının daha da inkişaf etdirilməsi üçün təkliflər verib. Bildirib ki, informasiya təminatının artırılması, regionlarda qiymətli kağızlar bazarının filiallarının açılması bu sahənin inkişaf potensialını daha da artıracaq.
Şəfəq Baxışova “Albatrosa xoş gəldiniz” mövzusunda təqdimat edib. O, turizmin inkişafının ölkə iqtisadiyyatındakı rolundan danışıb.
“İqtisadi inkişafa aparan yol – kənd təsərrüfatı” mövzusu isə Xəzər Aslanovun təqdimatında dinlənilib. X.Aslanovun kənd təsərrüfatı məhsullarına aid əyani vəsaitlər və əyləncəli video materiallarla çıxışı tələbələrin daha çox marağına səbəb olub.
Sonda “Science Slam”ın fomatına uyğun olaraq qalib tələbələrin alqışları əsasında müəyyən edilib. Alqışların səs diapazonu xüsusi avadanlıq vasitəsilə ölçülərək, X.Aslanov 96.8 DbL nəticə ilə müsabiqənin qalibi olub. O, final mərhələsində Maliyyə və Mühasibat fakültəsini təmsil edəcək.

“I UNEC Science Slam”- Winner of the Faculty of Finance and Accounting
A Secretary to the Rector, Ramil Jabbarov said the goal of the “Science Slam” applied in the world is the promotion of science among the youth in a different and entertaining form and to make them interested in research. “I UNEC Science Slam” is UNEC students’ distinctive scientific-research environment. The competition “Science Slam” organized for the first time at UNEC and directed to the popularization of scientific activity is held among the all faculties. The faculty winners will compete in the final on May 4.
Then students’ lectures were heard.
Saida Khalil made a presentation on “The Differences and Similarities between McDonalds and KFC”. The student analyzed the different and similar characteristics between the two companies.
Aygun Abbasova who made a presentation on “The Role of Securities Market in Azerbaijan’s Development” spoke about the significance of the field in the country’s economic growth. She made proposals for the further development of the securities market. She said improvement of data provision and the establishment of the branches on securities market in the regions would increase the development capacity of this area.
Shafag Bakhishova made a presentation on “Welcome to Albatross”. She talked about the role of tourism in the country’s economy.
The topic “The Road to Economic Growth-Agriculture” was heard in Khazar Aslanov’s presentation. Khazar Aslanov’s speech with the visual aids and entertaining video materials was of great interest by the students.
According to the format of the “Science Slam”, the winner was defined in the end on the basis of the students’ applauses. The winner of the contest was defined taking the measure of the applauses  and Kh.Aslanov became the winner with 96.8 DbL result. He will represent the Faculty of Finance and Accounting in the final.