UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov “Aktual iqtisadiyyat: Qlobal çağırışlarda Avrasiya müzakirəsi (ACE.EA-17)” mövzusuna həsr edilən beynəlxalq konfransda iştirak edib.
UNEC-in professoru konfransda “İnnovativ iqtisadi inkişafda universitetlərin rolu” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. O, “UNEC-də elm, təhsil və innovasiya” üçlüyünə keçid ətrafında geniş açıqlamalar verib. Mövzu ilə bağlı yerli və xarici ekspertlərin suallarını cavablandırıb.
Konfransın məqsədi iqtisadi və sosial sahələrdə gələcək araşdırmaların inkişafı üçün alimlər və praktiklər arasında informasiya və şəbəkə mübadiləsinin asanlaşdırılması, aktual sosial-iqtisadi problemlərin həllinin axtarılması, qloballaşma və post-sənayeləşmə problemlərinin həlli üçün adekvat cavab tədbirlərinin görülməsidir.

«Роль университетов в инновационном экономическом развитии»
Заведующий Отделом науки UNEC, профессор Захид Мамедов принял участие в конференции, посвященной теме «Актуальная экономика: Обсуждение Евразии в глобальных призывах (ACE.EA-17)».
Профессор UNEC выступил с докладом на тему «Роль университетов в инновационном экономическом развитии».  Он дал подробное разъяснение в переходе к теме науки, образования и инновации в UNEC. В связи с темой ответил на вопросы местных и зарубежных экспертов.
Целью конференции являлось для развития будущих изысканий в экономическом и социальном сферах исследование информационного и сетевого обмена между учеными и практиками, поиск решения актуальных социально-экономических проблем, для решения проблем глобализации и пост-промышленности проведение адекватных ответных мероприятий.