İş dünyasında müstəqil, kreativ düşüncəli gənclərə hər zaman ehtiyac var
Karyera günlərində Türk iş dünyasının tanınmış nümayəndələri öz təcrübələrini UNEC tələbələri ilə bölüşərək, onlara uğurlu karyera qurmağın sirlərini açıqlayırlar, tövsiyələrini verirlər.
Azərbaycan Türkiyə İş Adamları Birliyinin (ATİB) sədri Cemal Yangın tələbələrə birliyin fəaliyyəti barədə məlumat verib. ATİB-in ölkədə fəaliyyət göstərən xarici iş adamlarının, işgüzar dairələrin maraqlarını təmsil etməsindən, imzaladığı uğurlu layihələrindən danışıb. ATİB sədri gənclərə iş dünyasında qarşıya çıxan çətinliklərdən bəhs edərək, problemlərin həllinin əslində uğura aparan yol olduğunu tələbələrun diqqətinə çatdırıb, tövsiyələrini verib.
“Türkiyə petrolları” şirkətinin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Saliha Dündar təmsil etdiyi şirkətin fəaliyyəti, əməkdaşlıq prinsipləri və strategiyası haqqında məlumat verib. Tələbələrlə karyera təcrübəsini bölüşən S.Dündar onlara gələcək iş həyatını, karyera imkanlarını daha düzgün istiqamətə yönəldə bilmələri üçün faydalı məsləhətlər verib. İlk növbədə hansı işi daha yaxşı və effektli görə biləcəklərini müəyyən etməyi tövsiyə edib.
Tələbələrin növbəti görüşü UNEC-in məzunu, “AtaBank” ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini Etibar Babaşlı ilə olub. Məzun olduğu universitetin son illərdə əldə etdiyi uğurlarla qürur duyduğunu bildirən E.Babaşlı, tələbələrə UNEC-in verdiyi təhsil imkanlarından maksimum yararlanmağı məsləhət görüb. UNEC məzunu uğurlu bank işçisi olmağın yollarını və inkişaf prinsiplərini tələbələrlə paylaşıb.
Bank sektorunda nüfuzlu iş adamlarından sayılan “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC-nin İdarə Heyəti sədri Avni Demirci tələbələrə karyeraları ilə bağlı xəyallarını gercəkləşdirmək üçün zaman bölgüsündən düzgün istifadə etməyi məsləhət görüb. İş dünyasında müstəqil, kreativ düşüncəli gənclərə hər zaman ehtiyac olduğunu olnarın diqqətinə çatdırıb.

В деловом мире всегда есть необходимость в самостоятельно мыслящей, креативной молодежи
В Дни карьеры известные представители делового мира Турции поделились со студентами своим опытом, раскрыли секреты построения успешной карьеры, дали свои пожелания.
Председатель Азербайджано-турецкого объединения деловых людей (ATİB) Джемал Янгин дал студентам информацию о деятельности объединения. Отметил, что ATİB представляет интересы зарубежных деловых людей, занимающихся деятельностью в стране, деловых кругов, рассказал о своих успешных проектах, Председатель ATİB говоря о трудностях, встречающихся в деловом мире, отметил о решении проблем, которые в действительности ведут к успеху.
Руководитель представительства компании “Türkiyə petrolları” в Азербайджане Салина Дундар дала информацию о компании, которую представляет, принципах и стратегиях сотрудничества. Поделившись со студентами карьерным опытом, С.Дундар дала полезные советы по поводу использования в правильном направлении возможностей карьеры. В первую очередь, необходимо определить работу, которую можно выполнить еще лучше и эффективно.
Очередная встреча студентов состоялась с выпускником UNEC, заместителем председателя правления “AtaBank” ASC Этибаром Бабашды. Выпускник отметил, что гордится успехами, которых достиг университет за последние годы, пожелал студентам максимально использовать возможности, представленные им UNEC. Выпускник UNEC поделился со студентами успехами банковского работника, объяснил им пути и принципы развития.
Председатель Правления “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC Авни Демирчи, который считается авторитетным деловым человеком в банковском секторе, дал советы студентам как правильно распределить время, чтобы осуществить свои мечты. Он довел до внимания, что в деловом мире всегда есть необходимость в самостоятельно мыслящей, креативной молодежи.