İş dünyasında müstəqil, kreativ düşüncəli gənclərə hər zaman ehtiyac var
Karyera günlərində Türk iş dünyasının tanınmış nümayəndələri öz təcrübələrini UNEC tələbələri ilə bölüşərək, onlara uğurlu karyera qurmağın sirlərini açıqlayırlar, tövsiyələrini verirlər.
Azərbaycan Türkiyə İş Adamları Birliyinin (ATİB) sədri Cemal Yangın tələbələrə birliyin fəaliyyəti barədə məlumat verib. ATİB-in ölkədə fəaliyyət göstərən xarici iş adamlarının, işgüzar dairələrin maraqlarını təmsil etməsindən, imzaladığı uğurlu layihələrindən danışıb. ATİB sədri gənclərə iş dünyasında qarşıya çıxan çətinliklərdən bəhs edərək, problemlərin həllinin əslində uğura aparan yol olduğunu tələbələrun diqqətinə çatdırıb, tövsiyələrini verib.
“Türkiyə petrolları” şirkətinin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Saliha Dündar təmsil etdiyi şirkətin fəaliyyəti, əməkdaşlıq prinsipləri və strategiyası haqqında məlumat verib. Tələbələrlə karyera təcrübəsini bölüşən S.Dündar onlara gələcək iş həyatını, karyera imkanlarını daha düzgün istiqamətə yönəldə bilmələri üçün faydalı məsləhətlər verib. İlk növbədə hansı işi daha yaxşı və effektli görə biləcəklərini müəyyən etməyi tövsiyə edib.
Tələbələrin növbəti görüşü UNEC-in məzunu, “AtaBank” ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini Etibar Babaşlı ilə olub. Məzun olduğu universitetin son illərdə əldə etdiyi uğurlarla qürur duyduğunu bildirən E.Babaşlı, tələbələrə UNEC-in verdiyi təhsil imkanlarından maksimum yararlanmağı məsləhət görüb. UNEC məzunu uğurlu bank işçisi olmağın yollarını və inkişaf prinsiplərini tələbələrlə paylaşıb.
Bank sektorunda nüfuzlu iş adamlarından sayılan “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC-nin İdarə Heyəti sədri Avni Demirci tələbələrə karyeraları ilə bağlı xəyallarını gercəkləşdirmək üçün zaman bölgüsündən düzgün istifadə etməyi məsləhət görüb. İş dünyasında müstəqil, kreativ düşüncəli gənclərə hər zaman ehtiyac olduğunu olnarın diqqətinə çatdırıb.

The business world always needs independent and creative minded young people
The representatives of the Turkish business community share their experiences with UNEC students, revealing the secrets of building successful career and providing them with proposals.
A Chairman of the Azerbaijan Turkey Business People’s Association Jamal Yangin informed the students about the activities of the Association. He talked that ATBPA represent the interests of foreign businessmen in the country and successful projects signed by. Speaking about the difficulties young people may face in the business world, ATBPA Chairman highlighted that the problems, in fact, are the road to success and provided them with proposals.
Head of the Azerbaijan representation of the company “Turkish Petrols” Saliha Dundar provided the participants with the information about his company, cooperation principles and strategy. Sharing his career experiences with the students, S.Dundar made useful proposals for directing business life and career opportunities properly. Recommended them to define their capacity for any job.
The next meeting was realized with UNEC’s alumnus, a Deputy Chairman of the Executive Board of “AtaBank” OSC Etibar Babashli. Expressing proud for the recent achievements of the university he graduated from, E.Babashli recommended the students to benefit from the education opportunities provided by UNEC. UNEC’s graduate shared the ways of becoming a successful bank employee and development principles.
One of the influential businesspeople in banking sector, a Chairman of the Executive Board of “Ziraat Bank Azerbaijan” OSC Avni Demirchi recommended the students to manage their time properly to realize their dreams on career. He brought to the students’ attention that the business community always needs independent and creative minded young people.