1994-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (Universitet) «Maliyyə-kredit» fakültəsini bitirmişdir.
1995-ci ildən bu universitetdə müəllim kimi fəaliyyətə başlamışdır.
2000-ci il tarixində baş müəllim vəzifəsinə seçilmişdir.
2004/2005-ci tədris ilindən “Bank işi və pul tədavülü” (hazırda “Bank işi”) kafedrasında müəllim işləyir.
2008-ci ildə “Bazar iqtisadiyyatı şəraitində pul-kredit siyasətinin investisiya fəaliyyətinin yüksəlməsində rolu” mövzusunda iqtisad elmləri alimlik dərəcəsi almaq üçün dissertasiya müdafiə etmişdir.
2009-cu ildə Azərbaycan Respublikası Prezidenti Yanında Ali Attestasiya komissiyası tərəfindən iqtisad elmləri namizədi diplomunu almışdır.
2010-cu ildə Ali məktəblərin «Maliyyə»və «Dünya iqtisadiyyatı» ixtisasları üzrə təhsil alan tələbə və magistrlər üçün «Beynəlxalq maliyyə» fənni üzrə tədris proqramı və metodiki göstərişin həmmüəllifidir.
2011-ci il tarixində AR Təhsil Nazirliyinin 03.05.2011-ci il 722 saylı əmri ilə «Pul, kredit, banklar» metodik vəsaitin müəllifidir.
2012-ci il tarixində İqtisad Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin xətti üzrə «Bank işi» kafedrasının nəzdində yaradılmış Tələbə Elmi Dərnəyinə rəhbər seçilmiş və «Gənc bankirlər» Tələbə Elmi Dərnəyini yaratmışdır. Dərnəyin keçirdiyi konfranslarda yüzlərlə tələbəni diplom və sertifikatlarla təltif etmişdir.
2013-cü il tarixində «Azərbaycan banklarının investisiya fəaliyyətinin prioritet istiqamətləri» monoqrafiyasının müəllifidir.
2013-cü tədris ilində F.Ş.Kaşiyeva «Bank işi» kafedrasının rəhbərliyi tərəfindən «Elmi-pedaqoji fəaliyyətinə görə və aktiv təşkilati fəaliyyətinə görə» təşəkkürnamə ilə təltif edilmiş və kafedra üzrə “İlin müəlliməsi” adına layiq görülmüşdür.
2014-cü ildə F.Ş.Kaşiyeva dosent vəzifəsinə seçilmişdir.
23 sayda elmi-metodiki işlərin, o cümlədən Azərbaycanda və xarici ölkələrdə nəşr edilmiş elmi məqalələrin və tezislərin müəllfidir.

Доц. Кашиева Флора Шамиль кызы
В 1994 году окончила факультет «Финансы-кредит» Азербайджанского государственного экономического института (университета).
С 1995 года начала свою деятельность в этом университете в качестве преподавателя.
В 2000 году избрана на должность старшего преодавателя.
С 2004/2005 учебного года работает на кафедре «Банковское дело и денежное обращение» (в настоящее время «Банковское дело»).
В 2008 году защитила диссертацию на тему «Роль денежно-кредитной политики в повышении инвестиционной деятельности в условиях рыночной экономики» для получения ученой степени кандидата экономических наук.
В 2009 году Высшей аттестационной комиссией Азербайджанской Республики получила диплом кандидата экономических наук.
В 2010 году составила соавторство учебной программы и методических указаний для студентов и магистров высшей школы, обучающихся по специальности «Финансы» и «Мировая экономика».
В 2011 по приказу Министерства образования АР от  03.05.2011 под номером 722 автор методического пособия «Деньги, кредит, банки».
В 2012 году избрана руководителем Студенческого научного кружка, созданного при кафедре «Банковское дело» по линии Студенческого научного общества экономического университета,  создала Студенческий научный кружок «Молодые банкиры». На конференциях кружка присуждала дипломы и сертификаты сотням студентов.
В 2013 году автор монографии «Приоритетные направления инвестиционной деятельности азербайджанских банков».
В 2013 учебном году за «Научно-педагогическую и активную организаторскую деятельность» руководством кафедры «Банковское дело» Ф.Ш.Кашиева была удостоена благодарности и по кафедре признана «Преподавателем года».
В 2014 году Ф.Ш Кашиева избрана на должность доцента.
Является автором 23 научно-методических работ, в том числе научных статей и тезисов, опубликованных в Азербайджане и за рубежом.