Kommersiya fakültəsində yeni layihəyə start verilib
Noyabrın 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsi “BMG International” şirkəti ilə birgə “Müəssisənin marketinq problemlərinin həlli yolları” layihəsinə start verib.
Fakültə dekanı Mirağa Əhmədov layihə haqqında məlumat verərək bildirib ki, Kommersiya fakültəsinin tələbələri “BMG International” şirkəti ilə marketinq tədqiqatları həyata keçirəcəklər. Bu, şirkətin məhsul satışlarının səmərəliliyini artırılmasına öz müsbət təsirini göstərəcək. UNEC tələbələri isə bilik və təcrübə əldə edəcəklər. Eyni zamanda təhsil səviyyəsinin və tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsinə xidmət edəcək. “Müəssisənin marketinq problemlərinin həlli yolları” layihəsitədris ilinin sonuna qədər davam edəcək və əldə olunan vəsaitin 10 faizi tələbələrin gələcək layihələrinin həyata keçirilməsinə sərf ediləcək.
Layihəyə dəstək üçün Marketinq kafedrasının dosenti İsmayıl Xeyirxəbərov tələbələrə marketinq tədqiqatlarının elmi metodiki əsasları haqqında danışıb. “BMG İnternational” şirkətinin təsisçisi və direktoru Sənan Həsənov isə marketinqdə brend xarakterinin formalaşdırılmasının sirlərini bölüşüb. S.Həsənov layihə xərclərini şirkətin qarşılayacağını qeyd edib.
Layihəyə dəstək məqsədi ilə “EXUS Consalting & Training Business Education” şirkətinin icraçı direktoru Günel Hüseynova tədqiqat layihəsinin bir istiqamətini “Kəşfiyyat tədqiqatını” təmsil etdiyi şirkətin tələbələrlə birgə aparacağını bildirib.

На коммерческом факультете стартует новый проект
3-го ноября стартовал новый совместный проект Коммерческого факультета Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и компании  “BMG International” —  “Пути решения маркетинговых проблем предприятия”.
Рассказывая о проекте, декан факультета Мирага Ахмедов заявил, что студенты коммерческого факультета будут осуществлять маркетинговые проекты с компанией “BMG International”. Это окажет положительное влияние на увеличение эффективности продажи продукции, получение студентами  UNEC знаний и навыков, а также повышение уровня образования и качества обучения.  Проект “Пути решения маркетинговых проблем предприятия” продлится до конца учебного года, и 10% от полученных средств будет потрачено на осуществление новых проектов.
Для поддержки проекта доцент кафедры «Маркетинг» Исмаил Хеирхабаров рассказал студентам о научно-методических основах маркетинговых исследований, а учредитель и директор компании “BMG İnternational” Сенан Гасанов поделился секретами формирования Характера бренд в маркетинге. С.Гасанов отметил, что расходы по проекту на себя берет компания.
С целью поддержки проекта, исполнительный директор компании “EXUS Consalting & Training Business Education”  Гюнель Гусейнова заявила, что одно из направлений исследовательского проекта компании, которую она представляет —  «Разведывательное исследование», она будет реализовывать вместе со студентами.