Kommersiya fakültəsində yeni layihəyə start verilib
Noyabrın 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsi “BMG International” şirkəti ilə birgə “Müəssisənin marketinq problemlərinin həlli yolları” layihəsinə start verib.
Fakültə dekanı Mirağa Əhmədov layihə haqqında məlumat verərək bildirib ki, Kommersiya fakültəsinin tələbələri “BMG International” şirkəti ilə marketinq tədqiqatları həyata keçirəcəklər. Bu, şirkətin məhsul satışlarının səmərəliliyini artırılmasına öz müsbət təsirini göstərəcək. UNEC tələbələri isə bilik və təcrübə əldə edəcəklər. Eyni zamanda təhsil səviyyəsinin və tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsinə xidmət edəcək. “Müəssisənin marketinq problemlərinin həlli yolları” layihəsitədris ilinin sonuna qədər davam edəcək və əldə olunan vəsaitin 10 faizi tələbələrin gələcək layihələrinin həyata keçirilməsinə sərf ediləcək.
Layihəyə dəstək üçün Marketinq kafedrasının dosenti İsmayıl Xeyirxəbərov tələbələrə marketinq tədqiqatlarının elmi metodiki əsasları haqqında danışıb. “BMG İnternational” şirkətinin təsisçisi və direktoru Sənan Həsənov isə marketinqdə brend xarakterinin formalaşdırılmasının sirlərini bölüşüb. S.Həsənov layihə xərclərini şirkətin qarşılayacağını qeyd edib.
Layihəyə dəstək məqsədi ilə “EXUS Consalting & Training Business Education” şirkətinin icraçı direktoru Günel Hüseynova tədqiqat layihəsinin bir istiqamətini “Kəşfiyyat tədqiqatını” təmsil etdiyi şirkətin tələbələrlə birgə aparacağını bildirib.

New Project launched at the School of Commerce
The School of “Commerce” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has launched a joint project “Ways to solve Marketing Problems of Enterprise” with the company “BMG International” on November 3.
The School Dean Miragha Ahmadov informed the participants about the project, saying that the students of the faculty are to realize marketing research with the company “BMG International”. It will positively affect on improving the efficiency of the company’s sales. And UNEC students will get the knowledge and experience. It will also serve to increasing the level of education and the quality of teaching. The project of “Ways to solve Marketing Problems of Enterprise” will last till the end of the academic year and 10 percent of the accumulated fund will be spend for the implementation of the students’ future projects.
Supporting the project, the Associate Professor of the Department “Marketing” Ismayil Xeyirxabarov spoke about the scientific methodological basis of the Marketing Researches. And the founder and the Director of the “BMG International” Senan Hasanov has shared the secrets of the formation of brand character in marketing. He also pointed that the financial support to the project will be carried out by the company.
The Executive Director of “EXUS Consulting & Training Business Education” Gunel Huseynova announced that one direction of the research project “Exploration Research” will be supported by the company she represents and carried out with students.