Macarıstanın Dunaujvaros Universitetinin professorları Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) SABAH qrupunun tələbələri ilə görüşüblər.
Macar professorlar Annamariya Sizer (Annamaria Csiszer) və Corc Aqoston (György Ágoston) SABAH tələbələrinə “Əmək bazarı” fənnini tədris ediblər. İki günlük tədrisin sonunda tələbələr imtahan veriblər.
Aprelin 21-də professor Corc Aqoston (György Ágoston) tələbələrə Dunaujvaros Universiteti barədə təqdimatla çıxış edib.Professor tələbələri Erasmus+ proqramı barədə də məlumatlandırıb. Tədbirdə hər iki universitet arasında birgə əməkdaşlıq məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tədbirin sonunda imtahanı uğurla verən SABAH tələbələrinə sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, UNEC-lə Dunaujvaros Universiteti arasında birgə elmi təqdiqat işlərinin aparılması və beynəlxalq əməkdaşlıq məqsədilə Erasmus +  müəllim mübadilə proqramı çərçivəsində müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, UNEC-in iki müəllimi mübadilə proqramı çərçivəsində Dunaujvaros Universitetində dərs deyəcək.

Профессора университета Dunaujvaros Венгрии в группах САБАХ
Профессора университета Dunaujvaros Венгрии встретились со студентами группы САБАХ Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Венгерские профессора Аннамария Сизер (Annamaria Csiszer) и Джордж Агосто  (György Ágoston) для студентов UNEC провели занятие по дисциплине «Трудовой рынок». В конце двухдневного обучения студенты сдали экзамены.
21 апреля профессор Джордж Агосто  (György Ágoston) дал студентам представление об университете Dunaujvaros. Профессор также проинформировал студентов о программе Erasmus+. На мероприятии проведен обмен мнениями по вопросам совместного сотрудничества  между двумя университетами.
В завершении мероприятия студентам групп САБАХ, успешно сдавшим экзамены, были представлены сертификаты.
Следует отметить, что между UNEC и университетом Dunaujvaros с целью проведения совместных научно-исследовательских работ и международного сотрудничества в рамках программы обмена Erasmus+ подписано соглашение. В соответствии с соглашением два преподавателя UNEC в рамках программы обмена проведут занятие в университете Dunaujvaros.