Maliyyə-İqtisad Kollecində imtahanlar yeni qaydalarla keçirilir
UNEC nəzdində Maliyyə-İqtisad Kollecində 2016/2017-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyasında bir sıra yeniliklər tətbiq edilib.
Yeni tədris ilində kollecdə tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin edilməsi üçün imtahanlar ilk dəfə olaraq mərkəzləşdirilmiş qaydada test üsulu ilə həyata keçirilib. İmtahan sessiyasının uğurla həyata keçirilməsi məqsədi ilə kollecdə Apellyasiya və İşçi-nəzarət komissiyaları yaradılıb. Eyni zamanda imtahan prosesinə nəzarət və iştirak ictimaiyyət üçün tam açıq elan edilib. Kollecdə həmçinin imtahan prosesi zamanı yarana biləcək hər hansı sual və problemlərin operativ şəkildə cavablandırılması üçün “Qərargah” yaradılıb. İmtahan prosesi ilə bağlı yaranan problemlərlə bağlı müraciətləri (012) 493-51-10 nömrəli telefona zəng etməklə bildirmək mümkündür.
Qeyd edək ki, kollecdə 2016/2017-ci tədris ili üçün test üsulu ilə keçirilən imtahanlarda əyani və qiyabi şöbələr üzrə 1054 tələbənin iştirakı nəzərdə tutulub. Sessiya üçün 301 imtahanı əhatə edən 47 fənn üzrə (azərbaycan və rus bölməsi üzrə) test nümunələri hazırlanıb. Hər bir fənn üzrə hazırlanan 300 test nümunəsi imtahanlardan öncə tələbələrə təqdim edilib. İmtahan zamanı isə hər bir tələbəyə müxtəlif variantlar üzrə 50 test nümunəsi təqdim edilib.

Exams are held with new rules at the Financial and Economic College
A series of novelties have been applied in the winter exam session of 2016/2017 academic year at the Financial and Economic College performing under UNEC.
Exams are held in a centralized manner by testing for the first time to ensure the transparency and objectivity in the assessment of student’s knowledge in the new academic year at the college. Appeals and Working-control Commission have also been created in the college targeted in successful implementation of exam session. At the same time, control and participation in the exam session are been announced open to public. The “Headquarters” has also been established in the college to investigate the questions and problems arisen within the exam process and eliminate them. Appeals on the problems in connection with the exam process can be made by calling on (012) 493 51 10.
Note that, 1054 students on full- time and part-time sections are expected to attend the testing exam session for 2016/2017 academic year in the college. Test samples on 47 disciplines covering 301 exams have been developed on Azerbaijan and Russian sections. 300 test questions on every discipline were introduced to students in advance. Each student is presented 50 tests on different variants during the exam.