NesimiUNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru İsmayılov Nəsimi Zakir oğlu
1999-cu ildə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasına daxil olub və 2003-cü ildə həmin Akademiyanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2004-cü ildə Türkiyə və Orta Şərq Dövlət İdarəçilik İnstitutunun, 2005-ci ildə isə Azərbaycan Respublikası yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının  magistr dərəcəsini almışdır.
2005-ci ildə qısa müddət Azərbaycan Mikromaliyyələşdirmə bankında işlədikdən sonra, 2006-2011-ci illərdə İqtisadi İnkişaf  Nazirliyində (indiki İqtisadiyyat Nazirliyi) məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləmişdir.
2011-ci ilin aprel ayından “Azərsu”ASC-də “Maliyyə və vergilər” şöbəsinin rəisi vəzifəsində çalışmışdır.
03.04.2014-cü il tarixindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə və Təminat Departamentinin direktorudur.
03.04.2014-cü il tarixindən 13 dekabr 2021-ci ilədək UNEC-in Maliyyə və Təminat Departamentinin direktoru vəzifəsində çalışıb.

Ismayilov Nasimi Zakir was born on November 04, 1980.
He was admitted to the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan in 1999 and graduated with the honoured diploma in 2003.
He acquired master degrees at the Turkey and Middle East Institute of Public Administration in 2004 and at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan in 2005.
After working at the Azerbaijan Micro-financing Bank for a short period of time in 2005, he continued his professional activity at the Ministry of Economic Development as advisor, director of the division over 2006-2011 years.
He was employed in the position of the director of the Finance and Taxes” Department of the “Azersu” OJSC since April 2011. He was appointed as the Director of the Finance and Supply Department of the Azerbaijan State Economic University on April 03, 2014.
From 03.04.2014 to 13 December 2021, he served as Director of the Finance and Security Department of UNEC.