NesimiUNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru İsmayılov Nəsimi Zakir oğlu
1999-cu ildə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasına daxil olub və 2003-cü ildə həmin Akademiyanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2004-cü ildə Türkiyə və Orta Şərq Dövlət İdarəçilik İnstitutunun, 2005-ci ildə isə Azərbaycan Respublikası yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının  magistr dərəcəsini almışdır.
2005-ci ildə qısa müddət Azərbaycan Mikromaliyyələşdirmə bankında işlədikdən sonra, 2006-2011-ci illərdə İqtisadi İnkişaf  Nazirliyində (indiki İqtisadiyyat Nazirliyi) məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləmişdir.
2011-ci ilin aprel ayından “Azərsu”ASC-də “Maliyyə və vergilər” şöbəsinin rəisi vəzifəsində çalışmışdır.
03.04.2014-cü il tarixindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə və Təminat Departamentinin direktorudur.
03.04.2014-cü il tarixindən 13 dekabr 2021-ci ilədək UNEC-in Maliyyə və Təminat Departamentinin direktoru vəzifəsində çalışıb.

Проректор UNEC по экономике Исмаилов Насими Закир оглы
В 1999 году поступил в Государственную академию управления при Президенте Азербайджанской Республики и в 2003 году окончил ее с дипломом отличия. В 2003 году получил степень магистра Института государственного управления Турции и Среднего Востока, а в 2005 году – степень магистра Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
После кратковременной работы в 2005 году в Азербайджанском банке микрофинансирования, в 2006-2011 г.г. работал в Министерстве экономического развития (в настоящее время Министерство экономики и промышленности) на должности консультанта, а затем заведующего сектором.
С апреля 2011 года работал на должности начальника отдела «Финансы и налоги» в ОАО «Азерсу».
С 03.04.2014 по 13 декабря 2021 года занимал должность директора Департамента финансов и безопасности UNEC.