dizayn_yeganamem.e.n. b/m. Ağamalıyeva Yeganə Çərkəz qızı
1993-cü ildə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri Universiteti, Memarlıq fakültəsinə daxil olmuş, 1997-ci ildə bakalavr təhsil pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 1997-1999-cu illərdə magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur.
1999-cu ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun “Dizayn” kafedrasında baş laborant vəzifəsində işə başlamış və saathesabı yolla dərs aparmışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” kafedrasında assistent vəzifəsində çalışıb.
2000-2004-cü illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Memarlıq fakültəsində aspiranturada qiyabi təhsil almışdır.
2005-ci  ildə namizədlik dissertasiyası müdafiə etmişdir. Prezident yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 28 noyabr  2006-cı il tarixli (protokol N33-k) qərarı ilə memarlıq elmləri namizədi alimlik dərəcəsini almışdır.

к.арх., ст.преп. Агамалиева Егиана Черкез гызы
В 1993 году поступила на Архитектурный факультет Азербайджанского инженерно-строительного института.
В 1997 году окончила с дипломом отличия ступень бакалавра
В 1997-1999 годах окончила с дипломом отличия ступень магистратуры.
В 1999 году приступила к трудовой деятельности в качестве старшего лаборанта кафедры «Дизайн» Бакинского государственного товароведно-коммерческого института и вела занятия почасовой оплате.
С 2001 года работает на должности ассистента кафедры «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2000-2004 годах заочно получила образование на Архитектурном факультете Азербайджанского архитектурно-строительного университета.
В 2005 году защитила кандидатскую диссертацию. По решению  Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 28 ноября 2006 года (протокол N33-k)  получила ученую степень кандидата архитектуры.
В настоящее время является старшим преподавателем кафедры «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета.