Millət vəkili: “UNEC öz adını dünyanın ən nüfuzlu universitetləri sırasına yazacaq”
UNEC-də “Açıq qapı” günü keçirilib. Yay imtahan sessiyasına həsr edilən “Açıq qapı” da universitetin professor-müəllim heyətinin, tələbə və valideynlərin, eyni zamanda ictimaiyyət nümayəndələrinin müraciətləri dinlənilib. UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov məsələlərin operativ həlli ilə bağlı struktur bölmələrə tapşırıqlar verib.
Görüşdə UNEC-in rektoru ilə yanaşı, millət vəkili Fazil Mustafa, “Trend” İnformasiya Agentliyinin baş direktorunun müavini Arzu Nağıyev və “525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva da iştirak ediblər.
F.Mustafa ali təhsil müəssisəsində istər dərs, istər imtahan, istərsə də “Açıq qapı” günlərinin ictimaiyət nümayəndələrinə açıq keçirilməsini dünya təhsil sisteminə inteqrasiyanın bariz nümunəsi hesab edib. “UNEC bu sahədə uğurla irəliləyir. Həm universitetin elmi tədqiqat mərkəzinə çevrilməsində, həm də tələbə məmnuniyyətinin önə çəkilməsində universitetdə mütəmadi olaraq müsbət halları müşahidə etməkdəyik, bu qürurvericidir. Əminəm ki, qısa müddətdə UNEC öz adını dünyanın ən nüfuzlu universitetləri sırasına yazacaq”.
A.Nağıyev bildirib ki, belə görüşlər şəffaflığın təmin edilməsi, tələbə rektor münasibətlərinin inkişafı, universitetin nüfuzunun artması baxımından mühüm amillərdir: “UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvü olaraq üçüncü imtahan sessiyasında iştirak edirəm. Müşahidələrim, təhlillərim onu deməyə əsas verir ki, UNEC-də hər semestr təhsilin səviyyəsi artır, imtahan suallarının keyfiyyəti yüksəlir”.
Qeyd edək ki, UNEC rektorunun “Açıq qapı” günləri hər həftənin şənbə günü olmaqla yay imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək.

Депутат: «В короткий срок UNEC запишет свое имя в число самых престижных университетов мира»
В UNEC проведен «День открытых дверей». В «День открытых дверей», посвященного летней экзаменационной сессии, были заслушаны обращения профессорско-преподавательского состава университета, студентов и родителей, в то же время представителей общественности. Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов в связи с оперативным решением проблем дал указания структурным подразделениям.
Во встрече наряду с ректором UNEC приняли участие депутат Фазиль Мустафа, заместитель главного редактора Информационного агентства “Trend” Арзу Нагиев и корреспондент «525-ой газеты» Севиндж Гараева.
Ф.Мустафа отметил, что проведение в высших учебных заведениях занятий, экзаменов, а также «Дней открытых дверей» открытым для общественности является наглядным примером интеграции в мировую систему образования: «В этом направлении UNEC делает успешные шаги. В превращении университета в центр научного исследования, выдвижении на передний план удовлетворенность студентов в UNEC постоянно наблюдаем позитивные факты. Уверен, что в короткий срок UNEC запишет свое имя в число самых престижных университетов мира».
А.Нагиев отметил, что с точки зрения обеспечения прозрачности в высших школах, развития отношений ректора и студентов, повышения авторитета университета проведение таких встреч является важным фактором: «Являясь членом «Совета контроля UNEC», принимаю участие в третьей экзаменационной сессии. Мои наблюдения и анализы дают основание утверждать, что в UNEC с каждым семестром поднимается уровень образования, повышается качество экзаменационных вопросов».
Следует отметить, что «Дни открытых дверей» ректора будут проводиться до конца экзаменационной сессии в каждую субботу.