e-mail: r.muradov@unec.edu.az
1994-1999-cu illərdə “Naxçıvan” universitetinin “İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi” ixtisasını bitirib.
2000-ci ildən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dövlət Əmək Müfəttişliyində əmək müfəttişi vəzifəsində əmək fəaliyyətinə başlayıb.
2002-2004-cü illərdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Dövlət və bələdiyyə idarəçiliyi” ixtisasını bitirib. 2004-2007-ci illər ərzində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dövlət Əmək Müfəttişliyində baş əmək müfəttişi vəzifəsində çalışıb (ixtisas dərəcəsi: 3-cü dərəcəli dövlət qulluqçusu). 2007-2014-cü il tarixlərində Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Rəhbər kadrlar ixtisasının artırılması” fakültəsinin istehsalat təcrübəsinin rəhbəri, “Dövlət idarəetməsi və menecment” kafedrasının müəllimi kimi fəaliyyət göstərib.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasının (0.5 ştat) baş müəllimi olub.
20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti vəzifəsinə keçirilib.
2014-cü ildən 2015-ci ilin fevral ayınadək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti rektorunun köməkçisi vəzifəsində işləyib.
2015-ci ilin fevral ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Ümumi şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
29 aprel 2016-cı il tarixində “Büdcə prosesinin təkmilləşdirilməsinin nəzəri-metodoloji əsasları” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmiş və AAK-ın 13 sentyabr 2017-ci il tarixli qərarı ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.

Заведующий общим отделом д.ф.э.Мурадов Рашад Гусейн
Родился 29 апреля 1977 года. В 1984 году поступил в Бакинскую среднюю школу № 100 и в 1994 году окончил ее. В 1994-1999 гг. учился в Университете «Нахчыван» по специальности «Правовое регулирование экономики».
С 2000 года начал свою трудовую деятельность с должности инспектора по труду в Государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения.
В 2002-2004 гг. окончил Государственную академию управления при Президенте АР, по специальности «Государственное и муниципальное управление».  В 2004-2007 гг. работал в Государственной инспекции труда Министерства труда и социальной защиты населения, на должности старшего инспектора труда (госслужащий 3-й степени). В 2007-2014 гг. работал преподавателем кафедры «Государственное управление и менеджмент», руководителем производственной практики на факультете «Повышение квалификации руководящих кадров» Государственной академии управления.
С 2014 по февраль 2015 года работал помощником ректора АГЭУ, с февраля 2015 года – назначен заведующим общим отделом.
С октября 2023 года является начальником управления внутреннего аудита UNEC.
29 апреля  2016-го года защитил диссертацию на тему «Теоретико-методологические основы усовершенствования бюджетного процесса» и по решению ВАК-а от 13 сентября 2017-го года был удостоен ученой степени доктора философии по экономике.