Müvəffəqiyyət üçün şərtlər vacibdirmi?
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) Təlim Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə seminar keçirilib.
“Müvəffəqiyyət üçün şərtlər vacibdirmi?” mövzusuna həsr olunan seminarı təcrübəli təlimçi Fəxri Ağayev aparıb. Natiq bildirib ki, motivasiya və uğur qazanmaqda şərtlərin olması vacib deyil. İnsanların  uğur qazanmağında şərait, şans amili əsas rol oynamır. Hər şərait üçün uğur qazanmaq mümkündür və əldə olunan nailiyyətlər insanın iradəsinin, əzminin nəticəsidir.  Uğur qazanmamaqda irəli sürülən bəhanələr – şərait, şans, bəxt amilləri hər halda iradəli və sistemli fəaliyyət nəticəsində dəf oluna biləcək amilləridr.
Seminarda UNEC tələbələri ilə yanaşı, digər ali təhsil müəssisələrinin tələbələri də iştirak edib. Sonda tələbələrin sualları cavablandırlıb.

Необходимы ли условия в достижении успеха?
При организационной поддержке Центра обучения Студенческой молодежной организации (СМО) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся семинар.
Семинар, посвященный теме «Необходимы ли условия в достижении успеха?»,  провел опытный инструктор Фахри Агаев. Оратор отметил, что для достижения мотивации и успеха не важно присутствие условий. В достижении людьми успеха, фактор условия, шанс не играют важной роли. В любых условиях можно достичь успеха и полученные достижения – это результат воли и настойчивости человека. Причины, выдвигаемые в достижении успеха – факторы условия, шанса, судьбы во всяком случае в результате волевой и системной деятельности могут быть преодолены.
На семинаре наряду со студентами UNEC участвовали также студенты других высших учебных заведений. В конце были освещены вопросы студентов.