Müvəffəqiyyət üçün şərtlər vacibdirmi?
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) Təlim Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə seminar keçirilib.
“Müvəffəqiyyət üçün şərtlər vacibdirmi?” mövzusuna həsr olunan seminarı təcrübəli təlimçi Fəxri Ağayev aparıb. Natiq bildirib ki, motivasiya və uğur qazanmaqda şərtlərin olması vacib deyil. İnsanların  uğur qazanmağında şərait, şans amili əsas rol oynamır. Hər şərait üçün uğur qazanmaq mümkündür və əldə olunan nailiyyətlər insanın iradəsinin, əzminin nəticəsidir.  Uğur qazanmamaqda irəli sürülən bəhanələr – şərait, şans, bəxt amilləri hər halda iradəli və sistemli fəaliyyət nəticəsində dəf oluna biləcək amilləridr.
Seminarda UNEC tələbələri ilə yanaşı, digər ali təhsil müəssisələrinin tələbələri də iştirak edib. Sonda tələbələrin sualları cavablandırlıb.

If the Conditions are necessary for Success
The Training Center of the Student Youth Organization (SYO) of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has organized a workshop.
The training “Are the conditions necessary for Success?” has been conducted by the professional trainer Fakhri Aghayev. The speaker noted that the conditions are not important for motivation and success. The condition, chance does not play the main role in achieving success. You can take a chance in any circumstance; the achievements gained are the result of the person’s will, determination. Pretexts in being unsuccessful- conditions, chance and fortune are at any case factors that can be averted systematically.
Beside UNEC students, the other universities’ students have also attended the workshop. Students’ questions have been responded in the end.