Nazir UNEC-də yeni mərkəzlərin açılışında iştirak edib və təhsillə bağlı müzakirələr aparıb
Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev UNEC-də yeni yaradılmış Rəqəmsal Mətbəənin, Karyera Mərkəzinin və Müzakirə zalının açılışında iştirak edib.
Açılışdan öncə nazir Emin Əmrullayev və rektor professor Ədalət Muradov UNEC-in şəhid olmuş tələbə və məzunlarının xatirəsinə ucaldılan Memorial-Xatirə Kompleksini ziyarət edərək, abidənin önünə gül dəstələri düzüblər, şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla yad  ediblər.
Sonra Emin Əmrullayev UNEC-in yeni qurulan Rəqəmsal Mətbəəsi ilə tanış olub. Nazirə bildirilib ki, mətbəə kitab və jurnalların çap edilməsi, cildlənməsi, eləcə də bütün növ materialların üzərində promo məhsulların hazırlanması üçün ən müasir tələblərə cavab verən, yüksək sürətli  avadanlıqlarla təchiz edilib.
Nazir İmtahan zalına da baxış keçirib. Qeyd olunub ki, zalda 200 nəfərin eyni anda imtahan verməsi üçün bütün şərait yaradılıb.
Emin Əmrullayev yenilənmiş və müasir texnologiyalarla təchiz olunmuş Karyera Mərkəzi ilə də tanış olub. Nazirə məlumat verilib ki, mərkəzdə korporativ təlimlərin keçirilməsi, dövlət və özəl sektorların nümayəndələri ilə görüşlərin təşkili, karyera ilə bağlı müzakirələrin aparılması üçün geniş imkanlar yaradılıb.
Sonra müasir tələblərə cavab verən yeni Müzakirə zalında nazir Emin Əmrullayev, rektor Ədalət Muradov, prorektorlar, dekanlar və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə ali təhsilin aktual məsələləri ilə bağlı geniş müzakirələr aparılıb.

The minister participates in the opening of new centers at UNEC and holds discussions on education
Minister of Science and Education Emin Amrullayev attended the opening of the newly created Digital Printing House, Career Center, and Discussion Hall at UNEC.
Before the opening, Minister Emin Amrullayev and Rector Professor Adalat Muradov visited the monument erected in memory of martyred students and graduates of UNEC, laid flowers in front of it, and paid tribute to the dear memory of the martyrs.
Then Emin Amrullayev got acquainted with the newly established Digital Printing House of UNEC. The minister was told that the printing house is equipped with state-of-the-art high-speed equipment for printing and binding of books and journals, as well as making promotional products on all kinds of materials.
The minister also inspected the exam hall. It was noted that all conditions were created in the exam hall for 200 people to take the exam at the same time.
Emin Amrullayev also got acquainted with the updated Career Center equipped with modern technologies. The minister was informed that the center has ample opportunities for holding corporate trainings, organizing meetings with representatives of the public and private sectors, and conducting career discussions.
Then, in the new Discussion Hall, which meets modern requirements, extensive discussions were held on the current issues of higher education with the participation of Minister Emin Amrullayev, Rector Adalat Muradov, vice-rectors, deans, and heads of relevant structures.