Nazir UNEC-də yeni mərkəzlərin açılışında iştirak edib və təhsillə bağlı müzakirələr aparıb
Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev UNEC-də yeni yaradılmış Rəqəmsal Mətbəənin, Karyera Mərkəzinin və Müzakirə zalının açılışında iştirak edib.
Açılışdan öncə nazir Emin Əmrullayev və rektor professor Ədalət Muradov UNEC-in şəhid olmuş tələbə və məzunlarının xatirəsinə ucaldılan Memorial-Xatirə Kompleksini ziyarət edərək, abidənin önünə gül dəstələri düzüblər, şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla yad  ediblər.
Sonra Emin Əmrullayev UNEC-in yeni qurulan Rəqəmsal Mətbəəsi ilə tanış olub. Nazirə bildirilib ki, mətbəə kitab və jurnalların çap edilməsi, cildlənməsi, eləcə də bütün növ materialların üzərində promo məhsulların hazırlanması üçün ən müasir tələblərə cavab verən, yüksək sürətli  avadanlıqlarla təchiz edilib.
Nazir İmtahan zalına da baxış keçirib. Qeyd olunub ki, zalda 200 nəfərin eyni anda imtahan verməsi üçün bütün şərait yaradılıb.
Emin Əmrullayev yenilənmiş və müasir texnologiyalarla təchiz olunmuş Karyera Mərkəzi ilə də tanış olub. Nazirə məlumat verilib ki, mərkəzdə korporativ təlimlərin keçirilməsi, dövlət və özəl sektorların nümayəndələri ilə görüşlərin təşkili, karyera ilə bağlı müzakirələrin aparılması üçün geniş imkanlar yaradılıb.
Sonra müasir tələblərə cavab verən yeni Müzakirə zalında nazir Emin Əmrullayev, rektor Ədalət Muradov, prorektorlar, dekanlar və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə ali təhsilin aktual məsələləri ilə bağlı geniş müzakirələr aparılıb.

Министр принял участие в открытии новых центров UNEC и провел дискуссии по вопросам образования
Министр науки и образования Эмин Амруллаев принял участие в открытии  вновь созданных в UNEC Цифровой типогафии, Центра карьеры и Дискуссионного зала.
Перед открытием министр Эмин Амруллаев и ректор профессор Адалат Мурадов посетили памятник, установленный в память погибших студентов и выпускников UNEC, возложили к нему цветы и отдали дань уважения светлой памяти шехидов.
Затем Эмин Амруллаев ознакомился с вновь созданной Цифровой типографией UNEC. Министру рассказали, что типография оснащена высокоскоростным оборудованием, отвечающим самым современным требованиям к печати и переплету книг и журналов, а также изготовлению рекламной продукции на всех видах материалов.
Министр также осмотрел экзаменационный зал. Было отмечено, что в экзаменационном зале созданы все условия для сдачи экзамена одновременно 200 человек.
Эмин Амруллаев также ознакомился с обновленным Центром карьеры, оснащенным современными технологиями. Министру дали информацию о том, что центр имеет широкие возможности для проведения корпоративных тренингов, организации встреч с представителями государственного и частного секторов, проведения дискуссий по вопросам карьеры.
Затем в новом Дискуссионном зале, отвечающем современным требованиям, состоялись обширные дискуссии по актуальным вопросам высшего образования с участием министра Эмина Амруллаева, ректора Адалата Мурадова, проректоров, деканов и руководителей соответствующих структур.