“UNEC I Tələbə İdman Oyunları”na qeydiyyat başlayır
Oktyabrın 9-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “UNEC I Tələbə İdman Oyunları”na hazırlıqla bağlı ilk görüş keçirilib.
Tələbələrlə iş üzrə prorektor Səadət Qəndilova dekanlara Azərbaycan universitetləri tarixində ilk dəfə UNEC-də keçiriləcək oyunlar barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, oyunlar 12 fakültə arasında 11 idman növü üzrə  keçiriləcək.
“İqtisadçı Gənclər Akademiyası”nın sədri Hidayət Kərimov oyunların icra planı haqda məlumat verib. Bildirib ki, oktyabrın 12-dən idmançıların qeydiyyatı başlayacaq. İlkin mərhələdə qeydiyyatı 50 könüllü tələbə həyata keçirəcək. Oktyabrın sonunadək idmançıların siyahısı hazır olacaq və təlim-məşq toplantılarına start veriləcək.

Началась регистрация на «I Студенческие спортивные игры UNEC»
9-го октября в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) была проведена предварительная встреча в связи с подготовкой к I Студенческим спортивным играм UNEC.
Проректор по работе со студентами Саадат Гандилова подробно рассказала об играх в  UNEC, которые будут проводиться впервые в истории университетов Азербайджана. Она отметила, что игры будут проводиться среди студентов 12 факультетов по 11 видам спорта.
Председатель ОО «Академия молодых экономистов» Гидаят Керимов информировал об исполнительном плане игр. Он отметил, что с 12-го октября начнется регистрация участников. На первом этапе регистрацию будут осуществлять 50 добровольцев. До конца октября список спортсменов будет подготовлен и будет дан старт учебно-тренировочным сборам.