“UNEC I Tələbə İdman Oyunları”na qeydiyyat başlayır
Oktyabrın 9-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “UNEC I Tələbə İdman Oyunları”na hazırlıqla bağlı ilk görüş keçirilib.
Tələbələrlə iş üzrə prorektor Səadət Qəndilova dekanlara Azərbaycan universitetləri tarixində ilk dəfə UNEC-də keçiriləcək oyunlar barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, oyunlar 12 fakültə arasında 11 idman növü üzrə  keçiriləcək.
“İqtisadçı Gənclər Akademiyası”nın sədri Hidayət Kərimov oyunların icra planı haqda məlumat verib. Bildirib ki, oktyabrın 12-dən idmançıların qeydiyyatı başlayacaq. İlkin mərhələdə qeydiyyatı 50 könüllü tələbə həyata keçirəcək. Oktyabrın sonunadək idmançıların siyahısı hazır olacaq və təlim-məşq toplantılarına start veriləcək.

Registration for the “UNEC I Student Sports Games” starts
Meeting related with the development of “UNEC I Student Sports Games” to be held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held on October 9.
Vice- rector of University for Students’ Affairs Saadat Gandilova informed the Deans about the games to be held for the first time among the universities of Azerbaijan in detail. She said the games will be held among 12 faculties on 11 sport types.
Chairman of the “Academy of Young Economists” Hidayat Kerimov delivered information about the execution plan of the games. He noted that the participants’ registration will start on October 12. The registration initially will be carried out by 50 volunteers. The participants’ list will be ready till the end of October and the training session will start.