Pakistanlı tədqiqatçı UNEC-də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Strateji Araşdırmalar Mərkəzi və Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycan Respublikasının Beynəlxalq İnkişafa Yardım İdarəsinin birgə həyata keçirdikləri “Qonaq Elmi İşçilərin Mübadiləsi Proqramı” çərçivəsində ölkəmizdə olan sektor müdiri UNEC-in professorları ilə görüşüb. Sektor müdiri “İnfrastrukturun inkişafı üçün özəlləşdirmə və dövlət-özəl əməkdaşlıq” mövzusunda tədqiqat apardığını bildirib. O, tədqiqat işini yekunlaşdırılmaq üçün Azərbaycan təcrübəsini öyrənmək niyyətində olduğunu qeyd edib.
UNEC-in professorları Ümidvar Əliyev, Məhiş Əhmədov, Sakit Yaqubov, dosent Məhəmməd Əliyev və baş müəllim Azər Ağarzayev xarici ekspertin elmi-tədqiqat fəaliyyətinə dəstək olmaq məqsədilə onu maraqlandıran suallara cavab veriblər.
UNEC-də olmaqdan məmnun qaldığını bildirən tədqiqatçı paylaşdıqları bilikləri üçün professorlara təşəkkür edib.

Пакистанский исследователь в UNEC
Побывавший у нас в стране в рамках «Программы обмена научными работниками-гостями», осуществляемой совместно Центром стратегических исследований при Президенте Азербайджанской Республики и Министерством иностранных дел, Управлением в содействии международному развитию Азербайджанской Республики, заведующий сектором встретился с профессорами UNEC. Заведующий сектором отметил, что проводит исследование по теме «Приватизация и государственно-частное партнерство для развития инфраструктуры». Он отметил, что для завершения исследовательской работы намерен изучить опыт Азербайджана».
Профессора UNEC Умудвар Алиев, Махиш Ахмедов, Сакит Ягубов, доцент Магомед Алиев и старший преподаватель Азер Агарзаев с целью оказания поддержки научно-исследовательской деятельности зарубежного эксперта ответили на интересующие его вопросы.
Выразив удовлетворение по поводу пребывания в UNEC, исследователь поблагодарил профессоров за оказанную ему поддержку.