UNEC tələbələrinə mühazirə demək zövq verdi
UNEC-in Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov pedaqoji fəaliyyətlərinə İqtisad Universitetində davam edən Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetinin (Poznan University of Economics and Business) professorları ilə görüşüb.
Polşanın nüfuzlu universitetinin üç professoru – Konrad Jan Sobanski, Michal Konopczynski və Sylwester Bialowas UNEC-də olmaqdan məmnunluq ifadə ediblər. Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olan UNEC-in güclü təhsil bazasına malik olmaqla yanaşı, savadlı və bacarıqlı kadr hazırlığı həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıblar: “Müşahidələrimiz onu deməyə əsas verir ki, UNEC tələbələri bilik əldə etməyə çox maraqlıdırlar. Eyni zamanda, mənimsəmə qabiliyyətləri də yüksəkdir. Bir sözlə, UNEC tələbələrinə mühazirə oxumaq böyük zövqdür”.
A.Kazımov Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində polşalı professorların UNEC-də, UNEC professorlarının isə Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetində mühazirələrinin davamlı olacağını bildirib. Mübadilə proqramının uğurla davam etdiyini qeyd edən departament direktoru ötən həftə ərzində UNEC-in iki müəlliminin sözügedən universitetdə dünya iqtisadiyyatı və marketinq fənlərindən dərs keçdiklərini bildirib. Eyni zamanda, aprel ayında UNEC-in 4 professorunun da polşalı tələbələrə iqtisadiyyat və riyaziyyat fənlərini tədris edəcəklərini diqqətə çatdırıb.

Профессора Польши: Читать лекции студентам UNEC одно удовольствие
Директор Департамента международных отношений UNEC Анар Казымов встретился с профессорами Познанского университета экономики и бизнеса Польши(Poznan University of Economics and Business), продолжающими свою педагогическую деятельность в Экономическом университете.
Три профессора престижных университетов Польши — Конрад Жан Собански, Мичал Конопджински и Силвестер Биаловас выразили удовлетворение от пребывания в UNEC. Они отметили, что UNEC, являясь самым крупным экономического профиля университетом Южного Кавказа, имеет сильную базу образования и осуществляет подготовку образованных и способных кадров: «Наши наблюдения дают основание утверждать, что студенты UNEC очень заинтересованы в овладении знаниями. В то же время они имеют высокие способности усвоения. Одним словом, читать лекции студентам UNEC одно удовольствие».
А.Казымов отметил, что в рамках программы обмена Erasmus+ будут продолжаться лекции польских профессоров в UNEC, а профессоров UNEC в Познанском университете экономики и бизнеса Польши. Директор департамента отметив об успешном осуществлении программы обмена, подчеркнул о проведении двумя преподавателями UNEC занятий по мировой экономике и маркетингу в указанном университете. В то же время он довел до внимания слушателей информацию о преподавании в месяце апреле 4 профессорами UNEC дисциплин экономики и математики польским студентам.