UNEC tələbələrinə mühazirə demək zövq verdi
UNEC-in Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov pedaqoji fəaliyyətlərinə İqtisad Universitetində davam edən Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetinin (Poznan University of Economics and Business) professorları ilə görüşüb.
Polşanın nüfuzlu universitetinin üç professoru – Konrad Jan Sobanski, Michal Konopczynski və Sylwester Bialowas UNEC-də olmaqdan məmnunluq ifadə ediblər. Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olan UNEC-in güclü təhsil bazasına malik olmaqla yanaşı, savadlı və bacarıqlı kadr hazırlığı həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıblar: “Müşahidələrimiz onu deməyə əsas verir ki, UNEC tələbələri bilik əldə etməyə çox maraqlıdırlar. Eyni zamanda, mənimsəmə qabiliyyətləri də yüksəkdir. Bir sözlə, UNEC tələbələrinə mühazirə oxumaq böyük zövqdür”.
A.Kazımov Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində polşalı professorların UNEC-də, UNEC professorlarının isə Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetində mühazirələrinin davamlı olacağını bildirib. Mübadilə proqramının uğurla davam etdiyini qeyd edən departament direktoru ötən həftə ərzində UNEC-in iki müəlliminin sözügedən universitetdə dünya iqtisadiyyatı və marketinq fənlərindən dərs keçdiklərini bildirib. Eyni zamanda, aprel ayında UNEC-in 4 professorunun da polşalı tələbələrə iqtisadiyyat və riyaziyyat fənlərini tədris edəcəklərini diqqətə çatdırıb.

It was a pleasure to deliver a lecture to UNEC students
Director of UNEC’s Department of International Relations Affairs Anar Kazimov met with the Professors of the Poznan University of Economics and Business who continue their pedagogical activity at the University of Economics.
Three Professors of the prestigious Polish University- Conrad Yan Sobanski, Michael Konopczinski and Sylwester Bialowas expressed satisfaction of being at UNEC. They brought to attention that UNEC implements development of skilled and educated cadres, along with possessing a strong education basis: “Our observations give ground to say UNEC students are much interested to obtain knowledge. At the same time, their ability to comprehend is very high. In short, it is a great satisfaction to lecture to UNEC students”.
A.Kazimov noted that the lectures delivered by the Polish Professors at UNEC and by UNEC Professors at the Poznan University of Economics and Business within the Erasmus+Exchange Program would go on. Expressing confidence for success of the Exchange Program, Director of the Department noted that two UNEC instructors conducted classes on World Economy and Marketing at the above mentioned university within the last week. At the same time, 4 UNEC Professors will conduct classes on Economics and Mathematics to Polish students in April.