Rpano-minQurbanova Rəna İslah qızı
2001-ci ildə 272 saylı orta məktəbi bitirib. Həmin ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə daxil olub.
2005-ci ildə bakalavriat, 2011-ci ildə magistraturanı bitirib.
2013-2017-ci illərdə Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasının dissertantı olub.
2005-2007-ci illərdə “Union” xarici dil və kompyuter kursunda ingilis dilinin qrammatikası üzrə təlimatçı vəzifəsində, 2007-ci ilin fevral ayından 2008-ci ilin dekabr ayınadək “Lider logistic” adlı şirkətdə əməliyyatçı vəzifəsində, 2009-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Ümumi Şöbəsinin Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi üzrə operator kargüzar, 2014-cü ildən “İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrası”nın laborantı vəzifəsində işləyib. 2016-cı ilin fevral ayından 2018-ci ilin oktyabrına qədər həmin kafedrada böyük laborant vəzifəsində çalışıb.

Qurbanova Rena Islakh
She finished secondary school №272 in Baku. The same year she entered Azerbaijan State University of Economics. She graduated from the bachelor in 2005, and in 2011 from the Master’s Degree.
She was a PhD student at the Department of “Technology of food stuffs”  in 2013-2017.
She worked  as an English grammar trainer at “Union” foreign language and computer course in 2005-2007, as an operator at “Leader Logistic” company  from February 2007 to December 2008. Since 2009 she has worked as an operator at the Turkish World Business Administration  Department under General Department of Azerbaijan State University of Economics  and since 2014 as a laboratory assistant at the Department of Economics and Business. From February 2016 to October 2018 she worked as a senior laboratory assistant at the same department.