Rpano-minQurbanova Rəna İslah qızı
2001-ci ildə 272 saylı orta məktəbi bitirib. Həmin ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə daxil olub.
2005-ci ildə bakalavriat, 2011-ci ildə magistraturanı bitirib.
2013-2017-ci illərdə Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasının dissertantı olub.
2005-2007-ci illərdə “Union” xarici dil və kompyuter kursunda ingilis dilinin qrammatikası üzrə təlimatçı vəzifəsində, 2007-ci ilin fevral ayından 2008-ci ilin dekabr ayınadək “Lider logistic” adlı şirkətdə əməliyyatçı vəzifəsində, 2009-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Ümumi Şöbəsinin Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi üzrə operator kargüzar, 2014-cü ildən “İqtisadiyyat və İşlətmə kafedrası”nın laborantı vəzifəsində işləyib. 2016-cı ilin fevral ayından 2018-ci ilin oktyabrına qədər həmin kafedrada böyük laborant vəzifəsində çalışıb.

Рена Гурбанова Ислах гызы
В 2001 году окончила среднюю школу № 272. В этом же году поступила в Азербайджанский государственный экономический университет.  В 2005 году окончила бакалавриат, в 2011 году магистратуру.
В 2013-2017 годах являлась диссертанткой кафедры «Технология пищевых продуктов».
В 2005-2007 годах работала  инструктором по грамматике английского языка на курсах иностранных языков «Union”»,  с февраля 2007 года до декабря 2008 года оператором  в компании «Lider logistic», , с 2009 года оператором-секретарем Общего отдела  факультета экономики тюркского мира Азербайджанского государственного экономического университета,  с 2014 года лаборантом  кафедры «Экономика и управление».  С февраля 2016 года до октября 2018 года работала на должности старшего лаборанта указанной кафедры.  В настоящее время работает на должности секретаря факультета экономики тюркского мира.