Rus İqtisad Məktəbində “Elm aylığı”
UNEC-də ənənəvi olaraq hər il təşkil olunan “Elm aylığı” çərçivəsində Rus İqtisad Məktəbində (RİM) elmi seminarlar keçirilib.
Seminarda Rus İqtisad Məktəbinin direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov “Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafının strateji yol xəritəsi xarici iqtisadi fəaliyyət kontekstində” mövzusunda məruzəsi edib. RİM direktoru strateji yol xəritəsinin ümumi parametrlərini açıqlayaraq, onların xarici iqtisadi fəaliyyətə təsirlərini təhlil edib.
Növbəti elmi seminar RİM Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşəbbüsü ilə “Milli iqtisadi inkişaf modeli: dünya təcrübəsi və Azərbaycan” mövzusunda olub. RİM nəzdində “İqtisadiyyat” kafedrasının müdiri, professor Müslüm İbrahimov məruzəsində iqtisadi inkişaf sürəti baxımından ölkəmizin bir çox parametrlərinə görə inkişaf etmiş ölkələr sırasında yer aldığını bildirib. İqtisadi inkişafın Azərbaycan modelinin formalaşması və inkişafı nəticəsində respublikanın sosial-iqtisadi inkişaf trayektoriyasının perspektivli olduğunu vurğulayıb.

«Месячник науки» в Русской экономической школе
В рамках «Месячника науки», традиционно организованного в UNEC ежегодно, состоялись научные семинары в Русской экономической школе (РЭШ).
На семинаре директор Русской экономической школы, доцент Мансур Бархударов выступил с докладом на тему «Стратегическая дорожная карта экономического развития Азербайджана в контексте внешнеэкономической деятельности». Директор РЭШ, раскрыв общие параметры стратегической дорожной карты, дал анализ о влиянии их на внешнеэкономическую деятельность.
Следующий научный семинар, организованный по инициативе Студенческого научного общества РЭШ,  был по теме «Модель национального экономического развития: мировой опыт и Азербайджан». В своем докладе заведующий кафедрой «Экономика» при РЭШ, профессор Муслум Ибрагимов отметил, что с точки зрения темпов экономического развития наша страна по многим параметрам занимает место среди развитых стран. Он подчеркнул, что в результате формирования и развития азербайджанской модели экономического развития имеются перспективы траектории социально-экономического развития республики.