Dəyirmi masa: “Azərbaycan iqtisadiyyatının bu günü və perspektivləri”
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbində “Azərbaycan iqtisadiyyatının bu günü və perspektivləri” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov 2016-cı ildə sosial-iqtisadi inkişafin müxtəlif aspektlərinə toxunub. Həmçinin dövlət başçısı, cənab İlham Əliyevin təsdiq etdiyi “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritəsinin başlıca istiqamətləri”nin aktuallığından danışıb.
Sonra məruzəçinin çıxışı ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Müzakirələrdə tələbələr də fəal  iştirak ediblər.

Круглый стол: “Экономика Азербайджана сегодня и в перспективе”
В Русской школе экономики UNEC состоялся круглый стол на тему «Экономика Азербайджана сегодня и в перспективе».
Выступивший на мероприятии директор Русской школы экономики, доцент Мансур Бархударов коснулся вопроса о различных аспектов социально-экономического развития в 2016 году. Также он отметил об актуальности «Главных направлений стратегической дорожной карты по национальной экономике и основным секторам экономики», утвержденной главой государства, господином Ильхамом Алиевым.
Затем состоялся обмен мнениями вокруг выступления докладчика. В обсуждении активное участие приняли также и студенты.