Rus İqtisadiyyat Məktəbində qış imtahan sessiyasının yekunları müzakirə edilib
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbində qış imtahan sessiyasının yekunlarına dair toplantı keçirilib. Professor-müəllim heyəti ilə yanaşı tələbə təşkilatlarının da iştirak etdiyi toplantıda Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov qış imtahan sessiyasının təşkilində keyfiyyət amilinin vacibliyindən danışaraq, bu istiqamətdə görülən işlərdən söz açıb.
Tədrisin təşkili üzrə məktəbin direktor müavini Təranə Musayeva Rus İqtisadiyyat Məktəbi üzrə imtahanda iştirak edən tələbələr arasında müvəffəqiyyət göstəricisinin 82% təşkil etdiyini bildirib, appelyasiya müraciətlərinin nəticələrindən danışıb.
Rus İqtisadiyyat Məktəbində 2016/17-ci tədris ilinin əvvəlindən başlayan “Lider tələbə – Lider qrup” layihəsi haqda isə tələbələrlə iş üzrə direktor müavini, dosent Anar Eyyubov məlumat verib. Layihənin müsbət nəticələr verdiyini qeyd edərək, yüksək nəticələr əldə edən tələbə və lider qruplar barədə məlumat verib.

В Русской школе экономики обсуждались итоги зимней экзаменационной сессии
В Русской школе экономики UNEC прошло заседание по итогам зимней экзаменационной сессии. На заседании с участием наряду профессорско-преподавательского состава также студенческих организаций директор Русской школы экономики, доцент Мансур Бархударов отметил о важности факторов качества в организации зимней экзаменационной сессии, и проделанных в этом направлении работ.
Заместитель директора по организации обучения Тарана Мусаева отметила, что показатель успеха среди студентов, принявших участие в экзаменах по Русской школе экономики, составил 82%, рассказала о результатах апелляционных обращений.
О проекте «Лидер студент-лидер группа», которая осуществляется в Русской школе экономики с начала с 2016/17 учебного года, дал информацию заместитель директора по работе со студентами, доцент Анар Эюбов. Он отметил о положительных результатах проекта, дал информацию о студентах и группах-лидерах, показавших высокие результаты.