Rusiya səfirinin müşaviri: Səfirliyin bütün imkanları tələbələrin üzünə açıqdır
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində xüsusi qabiliyyətə malik tələbələrin yaradıcılıq axşamı keçirilib. Tədbirdə tələbə-şairə Səbinə Qədirovanın “Mən ürəyimə gülməyi öyrətdim” adlı kitabının təqdimatı və “UNEC RES Stars” klubunun açılışı olub.
Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov gənclərin yaradıcılıq potensialının üzə çıxarılmasında “UNEC RES Stars” klubunun əhəmiyyətindən söz açıb: “XXI əsr ali məktəblər qarşısında yeni düşüncəyə, təfəkkürə və yüksək təxəyyülünə malik tələbələr yetişdirmək tələbini qoyur. Klub Rus İqtisadiyyat Məktəbi tələbələrinin yaradıcı təxəyyülünün düzgün formalaşdırılmasında və daha da inkişaf etdirilməsində böyük rol oynayacaq”.
Rusiya Federasiyasının Azərbaycandakı səfirinin təhsil, elm və mədəniyyət üzrə müşaviri Valentin Denisov UNEC tələbələrinin yaradıcılıq qabiliyyətini yüksək qiymətləndirib: “İnsan fəaliyyətinin bütün sahələrində yaradıcı təxəyyül böyük rol oynayır. Tələbələrdə idrak proseslərinin inkişafı, xüsusilə, təfəkkür və hisslərin qarşılıqlı əlaqəsi təxəyyülün inkişaf səviyyəsindən asılıdır. UNEC tələbələrinin yaradıcılıq imkanlarının genişliyinə heyran oldum. Bu imkanlardan lazımınca və səmərəli istifadə etmək üçün Rusiya informasiya və mədəniyyət mərkəzinin bütün imkanlarından sərbəst yararlana bilərsiniz”. V.Denisov səfirliyin Rus İqtisadiyyat Məktəbi ilə müxtəlif istiqamətlərdə fəal əməkdaşlıq edəcəklərini qeyd edib.

Советник посла России: Студентам предоставлены все возможности посольства
В Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся творческий вечер особо одаренных студентов. На мероприятии состоялась презентация книги студентки-писательницы Сабины Гадировой под названием «Я научила сердцу смеяться» и открытие клуба  “UNEC RES Stars”.
Директор Русской школы экономики, доцент Мансур Бархударов отметил о значении клуба “UNEC RES Stars” в выявлении творческого потенциала студентов: “XXI век ставит перед высшими школами задачу воспитания студентов, обладающих новыми рассуждениями, мышлением и высоким воображением. Клуб сыграет большую роль в правильном формировании творческих воображений и все большем развитии студентов Русской школы экономики.
Советник по образованию, науке и культуре посла Российской Федерации в Азербайджане Валентин Денисов высоко оценил творческие способности студентов UNEC:  Во всех сферах человеческой деятельности творческое воображение играет большую роль. Развитие процессов познания, особенно взаимосвязь мышления и чувств у студентов зависит от уровня развития воображения.  Я очарован творческими yaradıcılıq imkanlarının genişliyinə heyran oldum. Для того, чтобы эффективно и на нужном уровне использовать эти возможности, вы можете свободно воспользоваться всеми возможностями информационного и культурного центра России». В.Денисов отметил, что посольство будет активно сотрудничать с Русской школой экономики в различных направлениях.
Творческий вечер продолжался песнями, танцами и образцами художественного чтения в исполнении студентов.