Rusiyanın Texnologiya Universitetinin dəvətli professoru – UNEC alimi
UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosenti Natiq Qurbanov Moskva vilayətinin Korolyov şəhərində yerləşən Texnologiya Universitetinin “Dəvətli professor” proqramının iştirakçısı olub.
N.Qurbanov Texnologiya Universitetində Maliyyə və iqtisadiyyat fakültəsinin müəllim-tələbə heyətinə “Bilgilərin idarə olunması” mövzusunda mühazirə deyib. O, bilik və bacarıqların idarəedilməsi üzrə beynəlxalq səviyyəli mütəxəssis hazırlığının vacibliyini də vurğulayıb.
Səfər çərçivəsində UNEC-in dosenti Texnologiya Universitetinin beynəlxalq əməkdaşlıq və inteqrasiya üzrə prorektoru ilə birgə elm-təhsil platformasının yaradılması perspektivlərini müzakirə edib.
Qeyd edək ki, Natiq Qurbanov Texnologiya Universitetinin beynəlxalq elmi və praktiki konfranslarında mütəmadi olaraq iştirak edir.

Приглашенный профессор Российского технологического университета – ученый UNEC
Доцент кафедры «Экономика» (русский) UNEC Натик Курбанов стал участником программы «Приглашенный профессор» Технологического университета в городе Королев Московской области.
Н.Курбанов прочитал лекцию преподавателям и студентам факультета Финансов и экономики Технологического университета на тему «Управление знаниями». Он отметил важность подготовки специалиста международного уровня по управлению знаниями и способностями.
В рамках визита доцент UNEC с проректором по международному сотрудничеству и интеграции Технологического университета обсудил перспективы создания научно-образовательной платформы.
Следует отметить, что Натик Курбанов постоянно принимал участие в международных научно-практических конференциях Технологического университета.