Şagirdlər UNEC-in Zaqatala filialında
Qax rayon Tasmalı kənd tam orta məktəbinin direktoru, müəllim və yuxarı sinif şagirdləri Zaqatala filialı ilə tanış olmaq məqsədilə universitetə səfər ediblər. Səfər zamanı şagirdlər universitetin kompüter zalı, linqafon kabineti, kitabxana və laboratoriyalarla tanış olub, Ulu Öndər Heydər Əliyev muzeyini ziyarət ediblər. İnfoturdan sonra şagirdlər dərs prosesini izləyiblər. Auditoriyada ilk dəfə əyləşmək həyəcanı yaşayan məktəblilər yeni təlim metodları ilə tədris olunan dərsləri böyük maraqla dinləyiblər. Görüşdə məktəblilərə tədris olunan ixtisaslar barədə də ətraflı məlumat verilib.
Məktəbin kollektivi filialın direktoru, professor Oruc Rzayev və İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı, dosent Həqiqət Qədimova ilə də görüşüblər. Məktəbliləri filialda görməkdən məmnunluğu bildirən O.Rzayev onları universitetdə tələbə kimi görməkdən qürur duyacağını bildirib. Filial direktoru məktəblilərə kitablar hədiyyə edərək, qarşıdan gələn imtahanlarda onlara uğurlar arzulayıb.
Zaqatala filialındakı tədris prosesini, tələbələr üçün yaradılan şəraiti yüksək qiymələndirən məktəblilər universitetdən müsbət təəssüratlarla ayrılıblar.

Учащиеся в Закатальском филиале UNEC
Директор средней школы села Тасмалы Кахского района, учителя и учащиеся старших классов с целью ознакомления с Закатальским филиалом посетили университет.  Во время визита учащиеся ознакомились с компьютерным залом, лингафонным кабинетом, библиотекой и лабораториями университета. Посетили музей Великого вождя Гейдара Алиева. После инфотура учащиеся наблюдали за процессом урока. Учащиеся, переживающие волнение присутствия в аудитории впервые, с большим интересом слушали уроки, проводимые новыми учебными методами. На встрече учащимся была дана подробная информация о преподаваемых дисциплинах.
Коллектив школы встретился с директором филиала, профессором Оруджем Рзаевым и деканом факультета Экономики, доцентом Хагигат Гадимовой. Выразив удовлетворение по поводу встречи с учащимися в филиале, О.Рзаев отметил, что испытает глубокое чувство гордости, увидев их в качестве студента.  Директор филиала преподнес студентам книги в качестве подарка и пожелал успехов в предстоящих экзаменах.
Высоко оценив учебный процесс, предоставленные в филиале студентам условия, учащиеся покинули филиал с положительными впечатлениями.