“Sağlam müəllim – sağlam tələbə” layihəsi çərçivəsində ilk yarış: 3-2
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Sağlam müəllim – sağlam tələbə” adlı voleybol yarışı keçirilib. UNEC-in müəllim və tələbələri arasında keçirilən ilk oyunda tələbələrdən ibarət komandanın məşqçisi Vahid Yolçuyev olub. Gərgin keçən mübarizə tələbələrdən ibarət komandanın 3-2 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
UNEC-də hər ay “Sağlam müəllim, sağlam tələbə” adlı futbol, voleybol, stolüstü tennis, şahmat və badminton yarışları təşkil ediləcək. Yarışlar “Müəllim – güc mənbəyidir” devizi altında keçirilir. Bu deviz altında keçirilən layihələrin məqsədi UNEC-in professor-müəllim heyətinin həm tədris, həm də ictimai-sosial sahədə aktivliyinin artırılması, müəllim peşəsinin aliliyinin təbliği, tələbələrlə müəllimlər arasında səmimi əlaqələrin yaradılmasıdır.

В рамках проекта «Здоровый преподаватель – здоровый студент» первое соревнование: 3-2
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось волейбольное соревнование «Здоровый преподаватель – здоровый студент. В первой игре между преподавателями и студентами UNEC тренером команды студентов был  Вахид Ёлчуев. Напряженная борьба завершилась победой команды студентов со счетом 3-2.
Ежемесячно в UNEC будут организованы соревнования по футболу, волейболу, настольному теннису, шахматам и бадминтону под названием «Здоровый преподаватель – здоровый студент». Соревнования пройдут под девизом «Преподаватель – источник силы».  Целью проведения таких проектов является повышение активновности профессорско-преподавательского состава в учебной, а также общественно-социальной сфере, пропаганда превосходства профессии преподавателя, создание искренних отношений между студентами и преподавателями.