“Sağlam müəllim – sağlam tələbə” layihəsi çərçivəsində ilk yarış: 3-2
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Sağlam müəllim – sağlam tələbə” adlı voleybol yarışı keçirilib. UNEC-in müəllim və tələbələri arasında keçirilən ilk oyunda tələbələrdən ibarət komandanın məşqçisi Vahid Yolçuyev olub. Gərgin keçən mübarizə tələbələrdən ibarət komandanın 3-2 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
UNEC-də hər ay “Sağlam müəllim, sağlam tələbə” adlı futbol, voleybol, stolüstü tennis, şahmat və badminton yarışları təşkil ediləcək. Yarışlar “Müəllim – güc mənbəyidir” devizi altında keçirilir. Bu deviz altında keçirilən layihələrin məqsədi UNEC-in professor-müəllim heyətinin həm tədris, həm də ictimai-sosial sahədə aktivliyinin artırılması, müəllim peşəsinin aliliyinin təbliği, tələbələrlə müəllimlər arasında səmimi əlaqələrin yaradılmasıdır.

A volleyball competition called “Healthy Teacher-Healthy Student” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). A trainer of the team consisting of the students of the first game held between the teaching and student staffs of UNEC was Vahid Yolchuyev. An intense struggle ended in 3-2 with the students’ victory.
Competitions of football, volleyball, ping-pong, chess and badminton are planned to be held every month at UNEC within the “Healthy Teacher-Healthy Student” Project. The races are held under the motto “Teacher is a Source of Power”. The projects organized under this slogan are targeted in increasing academic staff’s activeness both in teaching and social field, promoting the profession of teacher and creating sincere links between the students and teachers.