“Springer Nature” elmi bazası UNEC-lə əməkdaşlıqda maraqlıdır
UNEC-in Elm və innovasiyalar üzrə prorektoru, professor Sakit YaqubovElektron İdarəetmə Mərkəzinin direktoru, dosent Zöhrə Həsənova, Rəqəmsal media şöbəsinin müdiri Zaur Əziz və Əsaslı kitabxananın müdiri Nəzifə Bəxtiyarovanın iştirakı ilə keçirilən görüşdə S.Şencanlıya universitetdə həyata keçirilən yeniliklər barədə məlumat verilib.
Son dövrlər UNEC-in alimlərinin elmi məqalələrin beynəlxalq elmi jurnallarda sayının artıdığını böyük qürurla izlədiyini bildirən qonaq bu universitetlə əməkdaşlıq etməkdə maraqlı olduqlarını bildirib. O, “Springer Nature” elm bazası barədə ətraflı məlumat verərək, bazaya daxil olan elmi jurnallar və onlardan istifadənın statistikasını açıqlayıb. S.Şencanlı UNEC nümayəndələrini e-resursların axtarış mexanizmi ilə də tanış edib.
Görüş zamanı “Springer Nature” ilə UNEC arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib, təlimlərin keçirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Научная база “Springer Nature” заинтересована в сотрудничестве с UNEC
Во встрече, состоявшейся с участием проректора по науке и инновациям UNEC, профессора Сакита Ягубова, Центра электронного управления, доцента Зохры Гасановой, заведующего отделом цифрового медиа Заура Азиза и директора Фундаментальной библиотеки Назифы Бахтияровой, С.Шенджанлы была представлена информация о новшествах, осуществляемых в университете.
С большой гордостью говоря о росте в последнее время  числа научных статей ученых UNEC в международных журналах, гостья отметила о заинтересованности в сотрудничестве с этим университетом. Дав подробную информацию о “Springer Nature”, она назвала научные журналы, включенные в научную базу и статистику их использования. С.Шенджанлы  ознакомила представителей UNEC также с механизмом поиска электронных ресурсов.
Во время встречи обсуждались вопросы сотрудничества между “Springer Nature” и UNEC, состоялся обмен мнениями о проведении тренингов.