TEKNOFEST Azərbaycan festivalında iştirak edən UNEC komandaları təltif olundu
Rektor professor Ədalət Muradov TEKNOFEST Azərbaycan festivalında UNEC-i və Zaqatala filialını təmsil edən komandaların üzvləri və mentorlarla görüşüb.
Rektor tələbələri TEKNOFEST yarışında maraqlı layihələrlə çıxış etdikləri üçün təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. UNEC-in 7 layihəsinin TEXNOFEST finalına vəsiqə qazandığını, eləcə də UNEC məzunlarından ibarət komandanın  I yerə layiq görüldüyünü böyük uğur adlandıran prof.Ədalət Muradov, bu istiqamətdə işlərin davam etdiriləcəyini bildirib. O, pilotsuz uçuş aparatları, robotexnika, yaşıl texnologiyalar, sosial yönümlü texnologiya, smart Qarabağ hakatonu, Baku skills müsabiqələri üzrə final mərhələsinə yüksələn UNEC komandalarının “Karabakh AgroDrone”, “Robotexnika”, “Yaşıl texnologiyalar”, “MEDictionary”, “Unim”, “Ağıllı şəhər” və Zaqatala filialının təqdim etdiyi “Philadelphia” layihələrin əhəmiyyətindən danışaraq, bir neçə layihənin daha da təkmilləşdirilərək müsabiqələrə və müvafiq qurumlara təqdim olunacağını diqqətə çatdırıb. Rektor tələbələrə startap layihələrinin inkişafı, eləcə də müəlliflik hüquqlarının patentləşdirilməsi, təcrübə mübadiləsi istiqamətində UNEC tərəfindən lazımi dəstəyin göstəriləcəyini deyib.
Sonra komanda üzvlərinin və mentorların təklifləri dinlənilib.
Sonda TEKNOFEST Azərbaycan festivalında UNEC-i uğurla təmsil etdikləri üçün tələbə, məzun və mentorlara Fəxri fərmanlar təqdim olunub.

UNEC teams participating in the TEKNOFEST Azerbaijan festival awarded
Rector Professor Adalat Muradov met with members and mentors of the teams representing UNEC and the Zagatala branch at TEKNOFEST Azerbaijan festival.
The rector congratulated the students on their interesting projects at TEKNOFEST competition and wished them success in their future activities. Calling 7 UNEC projects qualified for the TEXNOFEST finals a great success, Prof. Adalat Muradov said the work would continue in this direction. Speaking about the importance of the projects like “Karabakh AgroDrone”, “Robotechnics”, “Green Technologies”, “MEDictionary”, “Unim”, “Smart City” of UNEC teams which reached the final stage of unmanned aerial vehicles, robotics, green technologies, socially-oriented technology, smart Karabakh hackathon, Baku skills competitions and the project presented by the Zaqatala branch, he noted that several projects will be further improved and submitted to competitions and relevant agencies. The rector said that UNEC will provide the necessary support to students in the development of startup projects, as well as patenting of copyrights and exchange of experience.
Then the suggestions of team members and mentors were heard.
In the end, students and mentors were awarded honorary diplomas for successfully representing UNEC at TEKNOFEST Azerbaijan festival.