TEKNOFEST Azərbaycan festivalında iştirak edən UNEC komandaları təltif olundu
Rektor professor Ədalət Muradov TEKNOFEST Azərbaycan festivalında UNEC-i və Zaqatala filialını təmsil edən komandaların üzvləri və mentorlarla görüşüb.
Rektor tələbələri TEKNOFEST yarışında maraqlı layihələrlə çıxış etdikləri üçün təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. UNEC-in 7 layihəsinin TEXNOFEST finalına vəsiqə qazandığını, eləcə də UNEC məzunlarından ibarət komandanın  I yerə layiq görüldüyünü böyük uğur adlandıran prof.Ədalət Muradov, bu istiqamətdə işlərin davam etdiriləcəyini bildirib. O, pilotsuz uçuş aparatları, robotexnika, yaşıl texnologiyalar, sosial yönümlü texnologiya, smart Qarabağ hakatonu, Baku skills müsabiqələri üzrə final mərhələsinə yüksələn UNEC komandalarının “Karabakh AgroDrone”, “Robotexnika”, “Yaşıl texnologiyalar”, “MEDictionary”, “Unim”, “Ağıllı şəhər” və Zaqatala filialının təqdim etdiyi “Philadelphia” layihələrin əhəmiyyətindən danışaraq, bir neçə layihənin daha da təkmilləşdirilərək müsabiqələrə və müvafiq qurumlara təqdim olunacağını diqqətə çatdırıb. Rektor tələbələrə startap layihələrinin inkişafı, eləcə də müəlliflik hüquqlarının patentləşdirilməsi, təcrübə mübadiləsi istiqamətində UNEC tərəfindən lazımi dəstəyin göstəriləcəyini deyib.
Sonra komanda üzvlərinin və mentorların təklifləri dinlənilib.
Sonda TEKNOFEST Azərbaycan festivalında UNEC-i uğurla təmsil etdikləri üçün tələbə, məzun və mentorlara Fəxri fərmanlar təqdim olunub.

Награждены команды UNEC, участвующие в фестивале «TEKNOFEST Азербайджан»
Ректор профессор Адалат Мурадов встретился с менторами и членами команд, представляющими UNEC и Закатальский филиал на фестивале «TEKNOFEST Азербайджан».
Ректор поздравил студентов с интересными проектами, с которыми они выступили на соревновании TEKNOFEST, и пожелал успехов в их будущей деятельности. Назвав большим успехом завоевание 7 командами UNEC пропуска на финал TEXNOFEST, проф.Адалат Мурадов отметил, что работа в этом направлении будет продолжена. Говоря о значении проектов «Карабах Агродрон», «Робототехника», «Зеленые технологии», «MEDictionary», «Уним», «Умный город», которые подняли команды UNEC до финального этапа соревнования по беспилотным летательным аппаратам, робототехнике, зеленым технологиям, технологиям социальной направленности, хакатону «Smart Карабах», Baku skills, а также проекта «Philadelphia», представленного Закатальским филиалом, он довел до внимания, что несколько проектов будут усовершенствованы и представлены на конкурсы и соответствующие структуры.
Ректор отметил, что со стороны UNEC студентам будет оказана необходимая поддержка в направлении развития стартап проектов, а также в патентования авторских прав, обмена опытом.
Затем были заслушаны предложения членов команд и менторов.
В завершении студентам и менторам были вручены Почетные грамоты за успешное представление UNEC на фестивале «TEKNOFEST Азербайджан».