6tex.e.n., dos. İsmayılzadə Mətanət Həmzə qızı
1986-cı ildə Azərbaycan Dövlət Neft və Kimya İnstitutunu (Azərbaycan Dövlət Neft Akademitası) bitirmişdir.
1986-cı ildən Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Energetika İnstitutunda mühəndis vəzifəsində işləmişdir.
1998-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadnlıqları” kafedrasında müəllim, baş müəllim və dosent vəzifələrində çalışıb.
12 mart 2003-cü ildə Azərbaycan Elmi Tədqiqat Energetika İnstitutunun İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Şurasında namizədlik dissertasiyasını  müdafiə etmişdir. Texnika elmləri namizədidir.
25 elmi-metodiki əsərin, 1 monoqrafiyanın, 3 dərs vəsaitinin, 2 ixtiranın, 2 metodik göstərişin, 5 fənn proqramının və 10 məqalənin müəllifidir.
Respublika “Beynlxalq Qadınlar klubu”nun üzvü, “Gələcək nəsil” uşaq xeyriyyə mərkəzinin prezidentidir.

к.тех.н., доц. Исмаилзаде Матанат Гамза гызы
В 1986 году окончила Азербайджанский государственный институт нефтехимии (Азербайджанская нефтяная академия).
С 1986 года работала на должности инженера Азербайджанского научно-исследовательского института энергетики.
С 1998 года работала на должности преподавателя, старшего преподавателя, доцента кафедры «Технологические машины и отраслевые оборудования» Азербайджанского государственного экономического университета.
12 марта 2003 года защитила диссертационную работу на Специализированном совете Азербайджанского научно-исследовательского института энергетики. Кандидат технических наук.
Автор 25 научно-методических работ, 1 монографии, 3 учебных пособий, 2 открытий, 2 методических указаний, 5 учебных программ и 10 статей.
Является членом Республиканского «Международного клуба женщин». Президент Детского благотворительного центра «Будущее поколение».