qeyri_nazila_fototex.f.d., dos. Alverdiyeva Nazilə Fərman qızı
1985-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) İctimai iaşənin texnologiyası ixtisasını bitirmişdir.
1997-ci ilə kimi Ticarət Sənaye Palatasının “Azərekspertiza” Birliyində ekspert vəzifəsində çalışmışdır.
1997-ci ildən “Qeyri-ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı və ekspertizası” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2009-2010-cu tədris ilində namizədlik dissertasiyası müdafiə edərək texnika üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
Hazırda “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının dosentidir.
40-a qədər elmi əsərin, o cümlədən dərslik, dərs vəsaiti, metodik göstəriş, proqram və elmi məqalələrin müəllifidir.

д.тех.ф., доц. Алвердиева Назиля Фарман гызы
В 1985 году окончила специальность Технологии общественного питания Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
До 1997 года работала в Объединении «Азерэкспертиза» Торгово-промышленной палаты на должности эксперта.
С 1997 года работала на кафедре «Товароведение непродовольственных товаров» на должности старшего преподавателя.
В 2009-2010 учебном году защитив диссертационную работу, получила ученую степень доктора философии технических наук.
В настоящее время является доцентом кафедры «Экспертиза потребительских товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.
Автор около 40 научных работ, в том числе учебников, учебных пособий, методических указаний, программ и научных статей.