TGT-nin yeni hədəfləri müəyyən edildi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Uneversitetinin (UNEC) rektoru, prof. Ədalət Muradov Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) yeni sədri Rəsul Həşimovla görüşüb. Tələbələrlə işin təkmilləşdirilməsi, gənclərin dinamik, sağlam və hərtərəfli inkişafına töhfə verə biləcək fəaliyyət istiqamətləri görüşün müzakirə mövzusu olub.
UNEC rektoru bildirib ki, TGT-nin fəaliyyəti tələbələrin inkişafına, onlarda gənclik ruhunu qorumağa daha çox xidmət etməlidir. Ə.Muradov təşkilat rəhbəri qarşısında tələb də qoyub: tələbə-valideyn-universitet üçlüyü arasında əlaqələr daha da gücləndirilməli, gənclərdə vətənpərvərlik ruhunun artırılmasına xidmət edən layihələr işlənilməlidir.
Görüşdə gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi, o cümlədən onların idmana sövq edilməsi, idman zallarından maksimum istifadəyə marağı artırmağın təşkilatın əsas vəzifəsi olduğu deyilib. Bu məqsədə çatmaq üçün təşkilat sədri qarşısında sistemli işlərin görülməsi və effektiv tədbirlər planın hazırlanması tapşırığı verilib.

The SYO’s Targets have been determined
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov met with the new chairman of the SYO Rasul Hashimov. The improvement of the work with students and the directions of activity to contribute to the dynamic, healthy and comprehensive development of young people were the theme of the meeting.
UNEC Rector said that the SYO’s performance should serve to the development of the students and protection of the young spirit in them. A.Muradov has even charged the Chairman: relations among the student- parent- university trio should further be strengthened and the projects serving to increase the spirit of patriotism in young people should be developed.
The efficiency of the youths’ spare time, as well as their encouragement to sport, increasing the use of sports halls for the maximum were noted as the duties of the organization. To achieve this goal the Head of the Organization was instructed to develop a plan for effective action.