TGT-nin yeni hədəfləri müəyyən edildi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Uneversitetinin (UNEC) rektoru, prof. Ədalət Muradov Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) yeni sədri Rəsul Həşimovla görüşüb. Tələbələrlə işin təkmilləşdirilməsi, gənclərin dinamik, sağlam və hərtərəfli inkişafına töhfə verə biləcək fəaliyyət istiqamətləri görüşün müzakirə mövzusu olub.
UNEC rektoru bildirib ki, TGT-nin fəaliyyəti tələbələrin inkişafına, onlarda gənclik ruhunu qorumağa daha çox xidmət etməlidir. Ə.Muradov təşkilat rəhbəri qarşısında tələb də qoyub: tələbə-valideyn-universitet üçlüyü arasında əlaqələr daha da gücləndirilməli, gənclərdə vətənpərvərlik ruhunun artırılmasına xidmət edən layihələr işlənilməlidir.
Görüşdə gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi, o cümlədən onların idmana sövq edilməsi, idman zallarından maksimum istifadəyə marağı artırmağın təşkilatın əsas vəzifəsi olduğu deyilib. Bu məqsədə çatmaq üçün təşkilat sədri qarşısında sistemli işlərin görülməsi və effektiv tədbirlər planın hazırlanması tapşırığı verilib.

Определились новые цели СМО
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), проф. Адалат Мурадов встретился с новым председателем  Студенческой молодежной организации (СМО) Расулом Гашимовым. На встрече обсуждались вопросы по совершенствованию работы со студентами, направлений деятельности, которые внесут вклад в динамическое, здоровое и всестороннее развитие молодежи.
Ректор UNEC отметил, что деятельность СМО должна служить развитию студентов, сохранению в них молодежного духа. А.Мурадов перед руководителем организации выдвинул требование: между тройкой студент-родитель-университет еще больше должны укрепиться отношения, разработаны проекты, служащие для повышения духа патриотизма у молодежи.
На встрече также было отмечено, что основной целью организации является эффективное проведение досуга студентами, в том числе повышение интереса к максимальному пользованию спортивными залами. С этой целью председателю организации была поручена разработка планов по проведению системных работ и эффективных мероприятий.