UNEC tələbələri arasında “The Young Star of UNEC” səs yarışmasına start verilib.
Müsabiqənin ilk seçim turunda münsiflər heyəti 18 tələbə arasından seçim ediblər. Rus İqtisadiyyat Məktəbindən Minayə Hüseynova, Rüfət Balayev, Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsindən Sürəyya İbayeva, Orxan Bədirxanov, Əmtəəşünaslıq fakültəsindən Adil Əliəsgərov, Biznes və Menecment fakültəsindən Murad Zeynalov, UNEC Biznes Məktəbindən isə Ceyhun Bəxtiyarov finala vəsiqə qazanıb.
“The Young Star of UNEC” səs yarışmasının ikinci seçim turu mayın 6-da keçiriləcək. Müsabiqə UNEC-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və  Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Завершился первый отборочный тур “The Young Star of UNEC”
В первом отборочном туре члены жюри провели отбор среди 18 студентов. На финальный тур завоевали пропуски студенты Русской экономической школы Миная Гусейнова, Руфат Бабаев, Турецкого факультета экономики и управления Сурая Ибаева,Орхан Бадирханов, факультета Товароведения Адиль Алиаскеров, факультета Бизнеса и менеджмента Мурад Зейналов, Школы бизнеса UNEC Джейхун Бахтияров.
Второй отборочный тур конкурса песни “The Young Star of UNEC” состоится 6 мая. Конкурс состоится при организационной поддержке Профсоюзного комитета студентов и Творческого центра UNEC.