09 MART 2018 | VIEWS:
DSC_9769Clarivate Analytics təşkilatının Rusiya və MDB ölkələri üzrə icraçı direktoru Oleq Utkin, təşkilatın Təhsil proqramları üzrə direktoru Valentin Boqorov UNEC-də olub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşən nümayəndə heyəti “Thomson Reuters”lə universitet arasında əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar. Görüşün əsas müzakirə mövzusu elmi seminar, beynəlxalq konfransların təşkili və elmmetrik məktəbin yaradılması olub.
Görüşdə UNEC-in ev sahibliyi ilə keçirilən “Müasir universitetlərdə elmi fəaliyyətin idarə olunması modeli: innovativ inkişaf çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda beynəlxalq konfransın elmi ictimaiyyətdə böyük maraq doğurduğu vurğulanaraq, konfransın materiallarından ibarət kitabın çap olunduğu qeyd edilib. Bildirilib ki, “Thomson Reuters”lə UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə daha bir beynəlxaq konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulub. Beynəlxalq konfrans dünyanın nüfuzlu universitetlərinin alimlərini UNEC-də yenidən bir araya gətirəcək.
UNEC-in beynəlxalq səviyyəli universitet olmaq istiqamətində məqsədyönlü addımlar atıldığından məmnunluğunu ifadə edən O.Utkin “Thomson Reuters”in bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələri dəstəklədiyini bildirib. O, UNEC-in nüfuzlu elmi jurnallarda nəşrlərinin sayının ilbəil artıdığını yüksək qiymətləndirərək universitetin dünya elm məkanına uğurla inteqrasiya etdiyini bildirib. UNEC-in elmi aləmdəki nüfuzunu nəzərə alaraq, Elmmetrik Məktəbin məhz burada yaradılmasının vacibliyini qeyd edib.

Thomson Reuters: “UNEC is successfully integrating into the world science environment”
The Executive Director of Clarivate Analytics for Russia and CIS  countries Oleg Utkin, the Director in Educational Programs of the organization Valentin Bogorov visited UNEC.
The delegation meeting with the UNEC rector, professor Adalat Muradov exchanged the views on the coopertation between “Thomson Reuters” and the university. The main topic of the meeting was the scientific seminar, the organization of international conferenes and the establishment of the school for scientometrics.
In the meeting was highlighted the great interest of scientific society towards the international conference hosted by UNEC on the topic “The model of scientific activity management in modern universities: the innovative development challenges and perspectives”, and was noted that the book consisted of the materials of the  conference had been published. It was noted that, the another international conference had been planned to held with joint organization of “Thomson Reuters” and UNEC. The international conference will again bring together to UNEC the scientists from  the influential universities of the world.
O.Utkin, expressing his satisfaction with the purposeful steps taken by UNEC in the direction of becoming the university of international level, said that “Thomson Reuters” supported the projects implemented in this direction. He, highly appreciating the year over year growth number of UNEC publications in the influential scientific journals, stated that the university successfully integrated into the world science environment. Taking into consideration the influence of  UNEC in the scientific world, he emphasized the importance of establishing school for scientometrics here.