Tümen vilayət Dumasının deputatı UNEC tələbələrinə uğur formulunu açıqlayıb
Ümumrusiya Kiçik və Orta Sahibkarlığa Dəstək İctimai Təşkilatının vitse prezidenti, Tümen vilayət Dumasının deputatı, Tümen İndustrial Universitetinin müəllimi Omarov Eduard Zakiroviç Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində seminarla çıxış edib. Tələbələr “Biznesdə uğurun yolu” mövzusunda keçən seminarı maraqla qarşılayıblar.
Eduard Omarov seminarda uğur nədir, uğurun formulu, uğurlu insanların xüsusiyyətləri barədə danışıb. Bir qrup insanların uğurlu, digərlərinin isə uğursuz olması haqda tələbələrlə fikir mübadiləsi aparıb. Tələbələrə təcrübəsini paylaşmaqla yanaşı, praktiki məsləhətlər verən E.Omarov, daxili motivasiya və stimullaşdırmadan da söz açıb.
E.Omarov Rus İqtisadiyyat Məktəbinin “Lider tələbə” layihəsində iştirak edən tələbələrin iş həyatında uğura nail olmağın sirləri ilə bağlı suallarını cavablandırıb. Tələbələrdən ən maraqlı sual müəllifinə – Emiliya Bayramovaya mükafat olaraq öz kitabını hədiyyə edib.

Депутат Тюменской Областной Думы раскрыл формулу успеха студентам UNEC
Вице-президент Общественной организации поддержки Всероссийского малого и среднего предпринимательства, депутат Тюменской областной думы, преподаватель Тюменского индустриального университета Омаров Эдуард Закирович выступил семинаром в Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC). С большим интересом студенты встретили семинар на тему «Путь к успеху в бизнесе».
На семинаре Эдуард Омаров рассказал об успехе, формуле успеха, особенностях успешных людей. Провел обмен мнениями по вопросам удачливых и неудачливых людей. Э. Омаров поделился со студентами опытом, дал им практические советы, завел разговор о мотивации и стимуляции.
Э.Омаров в связи с секретами достижения успеха в деловой жизни, ответил на вопросы студентов, участвующих в проекте Русской школы экономики «Лидер студент».  Автору наиболее интересного вопроса – Эмилии Байрамовой, гость  как награду подарил свою книгу.