Türkiyə təcrübəsi UNEC-də
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus dili kafedrasının baş müəllimi Çimnaz Talıbova Mövlana proqramı çərçivəsində Türkiyənin Sakarya Universitetində olub.
Sakarya Universitetində rus dilinin tədris metodikası ilə tanış olan Ç.Talıbova UNEC-in bu fənnin tədrisi ilə bağlı təcrübəsini həmkarları ilə bölüşüb. Sakarya Universitetinin Rus dili kafedrasının müdiri, Sevda Bağır bu məqsədlə UNEC-ə səfər edəcəyini bildirib.
Ç.Talıbova mübadilə proqramı zamanı əldə etdiyi bilikləri UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti ilə bölüşüb.

Turkish Experience at UNEC
Senior teaching staff of the Department of the Russian Language of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Chimnaz Talibova has been at the University of Sakarya of Turkey within the Mevlana Exchange Program.
Getting acquainted with the teaching methodologies of the Russian Language at the University of Sakarya Ch.Talibova has shared UNEC’s experience on the discipline with her colleagues. Head of the Department of the Russian Language of the University of Sakarya Sevda Baghir said that she would visit UNEC with this aim.
Ch.Talibova has shared the knowledge acquired within the exchange program with the teaching and student staffs of the School of Economics and Industry of UNEC.