Türkiyə təcrübəsi UNEC-də
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus dili kafedrasının baş müəllimi Çimnaz Talıbova Mövlana proqramı çərçivəsində Türkiyənin Sakarya Universitetində olub.
Sakarya Universitetində rus dilinin tədris metodikası ilə tanış olan Ç.Talıbova UNEC-in bu fənnin tədrisi ilə bağlı təcrübəsini həmkarları ilə bölüşüb. Sakarya Universitetinin Rus dili kafedrasının müdiri, Sevda Bağır bu məqsədlə UNEC-ə səfər edəcəyini bildirib.
Ç.Talıbova mübadilə proqramı zamanı əldə etdiyi bilikləri UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti ilə bölüşüb.

В рамках программы Мовлана старший преподаватель кафедры Русского языка Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Чимназ Талыбова побывала в университете Турции Сакарья.
Ч.Талыбова, ознакомившись с методикой обучения русскому языку в университете Сакарья, поделилась опытом по преподаванию этой дисциплины со своими коллегами. С той же целью посетит UNEC заведующая кафедрой Русского языка университета Сакарья Севда Багир.
Ч.Талыбова с преподавателями и  со студентами факультета Экономики и промышленности UNEC поделилась знаниями, которыми овладела во время программы обмена.