Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil məsələləri üzrə müşaviri UNEC-də
Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil məsələləri üzrə müşaviri Abdulqafur Böyükfırat UNEC tələbələri ilə görüşüb.
İqtisadiyyat fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə A.Böyükfırat beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə Azərbaycan-Türkiyə arasındakı diplomatik münasibətlərindən danışıb. “Bir millət, iki dövlət” prinsipi əsasında qurulan münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu bildirən müşavir ölkələr arasında bütün sahələrdə uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. Bildirib ki, Azərbaycan və Türkiyə ikitərəfli iqtisadi əməkdaşlığı və sərmayələrə verdikləri böyük əhəmiyyət ölkələrimizin inkişafını şərtləndirən amillərdəndir.
Mühazirədən sonra tələbələrin sualları cavablandırılıb. Sonda A.Böyükfırata İqtisadiyyat fakültəsinin “Təşəkkürnamə”si təqdim olunub.

Советник по вопросам образования посольства Турции в Азербайджане в UNEC
Советник по вопросам образования посольства Турции в Азербайджане Абдулгафур Боюкфират встретился со студентами UNEC.
На встрече, состоявшейся при организационной поддержке кафедры «Международные отношения» факультета Экономики, А.Боюкфират  студентам, обучающимся по специальности международных отношений, рассказал об азербайджано-турецких отношениях.    Говоря о высоком уровне отношений, построенных на принципе «Одна нация, два государства», советник рассказал об успешном сотрудничестве стран во всех сферах. Он отметил, что двустороннее сотрудничество Азербайджана и Турции,  и то большое значение, которое придается инвестициям,  является фактором, обуславливающим развитие нашей страны.
После лекций были освещены вопросы студентов. В завершении А.Боюкфирату была представлена «Благодарность» факультета Экономики.