Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil məsələləri üzrə müşaviri UNEC-də
Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil məsələləri üzrə müşaviri Abdulqafur Böyükfırat UNEC tələbələri ilə görüşüb.
İqtisadiyyat fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə A.Böyükfırat beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə Azərbaycan-Türkiyə arasındakı diplomatik münasibətlərindən danışıb. “Bir millət, iki dövlət” prinsipi əsasında qurulan münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu bildirən müşavir ölkələr arasında bütün sahələrdə uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. Bildirib ki, Azərbaycan və Türkiyə ikitərəfli iqtisadi əməkdaşlığı və sərmayələrə verdikləri böyük əhəmiyyət ölkələrimizin inkişafını şərtləndirən amillərdəndir.
Mühazirədən sonra tələbələrin sualları cavablandırılıb. Sonda A.Böyükfırata İqtisadiyyat fakültəsinin “Təşəkkürnamə”si təqdim olunub.

Councellor for Educational İssues to the Turkish Embassy in Azerbaijan at UNEC
The Councellor for Educational Issues to the turkish Embassy in Azerbaijan Abdulqafur Buyukfırat met with the students of  UNEC.
In the meeting, organized by the chair for the “International Relations” of the “Economics” faculty, A. Buyukfırat spoke to the students of studying the speciality of international relations about the diplomatic relations between Azerbaijan and Turkey. The councellor noted that the relations established on the   “One nation, two states” principle were of high level and the coopertaion between the two countries in all areas were successful. He underlined that, Azerbaijan and Turkey attached the great importance to the bilateral economic cooperation and the investments, which were the factors of contribution to the development of our countries.
After the lecture the questions of the students were answered. At the end A.Buyukfırat was presented the “Certificate of Gratitude” of the faculty of Economics.