Türkiyənin dövlət şirkəti SABAH tələbələrinə mühazirə keçib
Türkiyə Respublikasının Kiçik və Orta Sahibkarlığın İnkişafı Təşkilatının (KOSGEB) nümayəndəsi Emre Kurnaz UNEC-də olub.
E.Kurnaz SABAH tələbələrinə “Firmanın iqtisadiyyatı” fənnindən mühazirə keçib.
İnnovativ sahibkarlıq mövzusunda çıxış edən E.Kurnaz tələbələrdə innovativ sahibkarlıq ənənəsinin formalaşdırılması və bu sahədə biliklərin artırılmasının vacibliyindən söz açıb. Görüşdə “tədqiqat və inkişaf”, “innovasiya və sənaye tətbiqinə dəstək proqramları”, “əsas sahibkarlq konsepsiyası”, “bazarın araşdırılması”, “biznesin növləri və funksiyaları”, “Canvas biznes modeli”, “Lean start-up”, “Design thinking” metodologiyaları istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
SABAH tələbələrinin biliyini müsbət qiymətləndirən E.Kurnaz onların müzakirə bacarığının yüksək səviyyədə olduğunu bildirib.
KOSGEB haqqında: Türkiyə Respublikasında iqtisadı və sosial ehtiyacların qarşılanmasında kiçik və orta ölçülü müəssisələrin payını və təsirini artırmaq, həmçinin rəqabət gücünü yüksəltmək məqsədilə 1990-cı ildə yaradılıb. Adı çəkilən qurum kiçik və orta ölçülü sahibkarlara dəstəyini birbaşa maliyyə yardımların edilməsi, güzəştli kreditlərin verilməsi, məsləhət xidmətlərinin göstərilməsi, xarici bazarlara çıxışa yardım edilməsi və bu kimi digər vasitələrlə həyata keçirir.

Представитель государственной компании Турции прочел лекцию студентам САБАХ
Представитель Организации по развитию малого и среднего предпринимательства (KOSGEB) Турецкой Республики Эмре Курназ посетил UNEC.
Э.Курназ прочел лекцию студентам САБАХ по дисциплине «Экономика фирмы».
Выступив по теме инновационного предпринимательства, Э.Курназ затронул вопрос формирования у студентов традиции инновационного предпринимательства и отметил о необходимости повышения знаний в этой сфере.   На встрече состоялся обмен мнениями в направлении методологий «Исследование и развитие», «Программы поддержки инновационного и промышленного применения», «Основная концепция предпринимательства», «Исследование рынка», «Виды и функции бизнеса», «Бизнес-модель Канвас», “Lean start-up”, “Design thinking”.
Положительно оценив знания студентов САБАХ, Э.Курназ отметил высокий уровень развития у них способностей.
О KOSGEB:   организация создана в 1990 году в Турецкой Республике с целью повышения доли и влияния малых и средних предприятий в удовлетворении социально-экономических нужд, а также  усиления конкуренции. Указанная структура осуществляет поддержку малого и среднего  предпринимательства посредством оказания финансовой помощи, выдачи льготных кредитов, оказания консультационных услуг, выхода на внешние рынки и др.