Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xarici siyasət strategiyası
UNEC-in Zaqatala filialında Ulu Öndərin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr edilən tədbir keçirilib.
Zaqatala rayon İcra Hakimiyyəti ilə UNEC-in Zaqatala filialının birgə təşkil etdiyi tədbirin məqsədi tələbə-gənclər arasında Heydər Əliyev irsinin təbliği olub.
Zaqatala rayon Heydər Əliyev adına Mərkəzdə təşkil olunan tədbirdə iştirakçılar Ulu Öndərin həyat yolunu əks etdirən sərgiyə baxış keçiriblər.
Filialın direktoru, professor Orucəli Rzayev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin bəşər tarixindəki nadir tarixi şəxsiyyətlərdən, siyasət nəhəngi olmasından, Azərbaycanın milli müstəqilliyinin qorunmasında, müasir dinamik inkişafında, taleyüklü məsələlərin həllindəki misilsiz xidmətlərindən danışıb. O.Rzayev Ulu Öndərin həyat və fəaliyyətinin, siyasi irsinin, böyük ideyalarının öyrənilməsinin zəruriliyini vurğulayıb.
Filialın müəllimi, dosent Camal Arıxov “Ümummilli lider Heydər Əliyevin xarici siyasət strategiyası” adlı məruzə ilə çıxış edib. Alim məruzəsində Azərbaycanın xarici siyasətinin və dünya siyasətində yerinin müəyyənləşdirilməsində Ümummilli Liderin rolunu təhlil edib.
Çıxışlardan sonra UNEC-in Zaqatala filialının Yeni Azərbaycan Partiyasına yeni üzv olan tələbələrinə partiya biletləri təqdim edilib.
Tədbirdə Ümummilli Lider Heydər Əliyev həyat və fəaliyyətinə həsr olunan sənədli film nümayiş olunub.

Foreign Policy Strategy conducted by the National Leader Heydar Aliyev
Event dedicated to the 94th anniversary of the Great Leader’s birthday has been held at Zagatala branch of UNEC.
The event organized by the Executive Power of Zagatala region and UNEC’s Zagatala branch was targeted in promoting Hedar Aliyev heritage among the students.
Participants viewed the exhibition displayed the Great Leader’s life within the event arranged in the Heydar Aliyev Center of Zagatala region.
Director of the branch, Professor Orujali Rzayev noted that the National Leader Heydar Aliyev was one of the sporadic historical figures in the history of humanity, the political giant and spoke about his unprecedented contributions in the protection of the national independence of Azerbaijan, modern dynamic development and in the solution of fateful issues. O.Rzayev emphasized the significance of studying the Great Leader’s life and activity, political heritage and great ideas.
A teaching staff member of the branch, Assistant Professor Jamal Arikhov made a report on “Foreign Policy Strategy conducted by the National Leader Heydar Aliyev”. The scientist analyzed the National Leader’s role in Azerbaijan’s foreign policy and in determining its place in the world policy within his report.
Students of the Zagatala branch of UNEC who became the members of the New Azerbaijan Party were introduced membership cards after the speeches.
A documentary film dedicated to the National Leader Heydar Aliyev’s life and performances was demonstrated within the event.