“UNEC ailəsinin üzvü olmağımla qürur duyuram”
UNEC-in mərkəz direktoru təhsil nazirinin əmri ilə “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif edilib.
UNEC-in Elektron İdarəetmə Mərkəzinin direktoru, dosent Zöhrə Həsənova yüksək ixtisaslı iqtisadçı mütəxəssislərin hazırlanmasında uzun müddət səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə təltif olunub.
Döş nişanının təltif edilmə mərasimində Z.Həsənovanı təbrik edən rektor, professor Ədalət Muradov ona şərəfli peşəsində müvəffəqiyyətlər arzu edib. Z.Həsənova kimi pedaqoqların öz biliklərini tələbələrlə bölüşməsinin onlar üçün böyük təcrübə olduğunu qeyd edib.
Z.Həsənova mükafatın onun üçün çox dəyərli olduğunu vurğulayaraq, təhsil naziri Mikayıl Cabbarova minnətdarlığını bildirib. Həyatının 1980-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti ilə bağlı olduğunu diqqətə çatdıran dosent Z.Həsənova bundan sonra da üzərlərinə düşən məsul vəzifənin öhdəsindən layiqincə gələcəyini diqqətə çatdırıb: “UNEC ailəsinin bir üzvü olaraq universitetimizin dünya səviyyəli ali təhsil ocağına çevrilməsində var gücümlə çalışmağa hazıram. Bu möhtəşəm ailənin üzvü olmağımla qürur duyuram”.
Sonda UNEC rektoru Təhsil Nazirliyinin “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanını dosent Zöhrə Həsənovaya təqdim edib.

“I feel proud to be a member of UNEC Family”
Director of UNEC’s Center is awarded a badge of “Advanced Education Employee” by the order of the Education Minister.
Director of UNEC’s Electronic Management Center, Assistant Professor Zohra Hasanova has been rewarded on the occasion of her 70th Jubilee for efficient scientific-pedagogical performances made in the development of highly skilled specialists for a long time.
During the award ceremony, Rector, Professor Adalat Muradov congratulated Z.Hasanova and wished her success in her honorable profession. He said the fact educators like Z. Hasanova share their knowledge with students is a great experience for them.
Emphasizing the value of the award for her, Z.Hasanova expressed gratitude to the Minsiter of Education Mikayil Jabbarov. Bringing to attention that her life has been connected with Azerbaijan State University of Economics since 1980, Z.Hasanova pointed that they will be able to manage the duties set forth ever more: “I am ready to do my best in transforming our university a world- class higher education institution as a member of UNEC family. I feel proud to be a member of this magnificent family”.
At the end, UNEC Rector introduced a badge of the “Advanced Education Employee of the Republic of Azerbaijan” to Zohre Hasanova presented by the Ministry of Education.