“UNEC ailəsinin üzvü olmağımla qürur duyuram”
UNEC-in mərkəz direktoru təhsil nazirinin əmri ilə “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif edilib.
UNEC-in Elektron İdarəetmə Mərkəzinin direktoru, dosent Zöhrə Həsənova yüksək ixtisaslı iqtisadçı mütəxəssislərin hazırlanmasında uzun müddət səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə təltif olunub.
Döş nişanının təltif edilmə mərasimində Z.Həsənovanı təbrik edən rektor, professor Ədalət Muradov ona şərəfli peşəsində müvəffəqiyyətlər arzu edib. Z.Həsənova kimi pedaqoqların öz biliklərini tələbələrlə bölüşməsinin onlar üçün böyük təcrübə olduğunu qeyd edib.
Z.Həsənova mükafatın onun üçün çox dəyərli olduğunu vurğulayaraq, təhsil naziri Mikayıl Cabbarova minnətdarlığını bildirib. Həyatının 1980-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti ilə bağlı olduğunu diqqətə çatdıran dosent Z.Həsənova bundan sonra da üzərlərinə düşən məsul vəzifənin öhdəsindən layiqincə gələcəyini diqqətə çatdırıb: “UNEC ailəsinin bir üzvü olaraq universitetimizin dünya səviyyəli ali təhsil ocağına çevrilməsində var gücümlə çalışmağa hazıram. Bu möhtəşəm ailənin üzvü olmağımla qürur duyuram”.
Sonda UNEC rektoru Təhsil Nazirliyinin “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanını dosent Zöhrə Həsənovaya təqdim edib.

«Я горжусь, являясь членом семьи UNEC»
Директор центра UNEC по приказу Министерства образования награжден нагрудным знаком «Ведущий работник образования Азербайджанской Республики».
Директор Центра электронного управления UNEC, доцент Зохра Гасанова награждена за плодотворную научно-педагогическую деятельность в подготовке квалифицированных специалистов-экономистов и по случаю 70-летия со дня рождения.
На церемонии награждения нагрудным знаком ректор, профессор Адалат Мурадов поздравив З.Гасанову, пожелал ей успехов в ее почетной профессии. Он отметил, что передача студентам своих знаний таких педагогов как З.Гасанова большой опыт для них.
З.Гасанова отметив о значимости для нее награды, выразила благодарность министру образования Микаилу Джаббарову. Доцент З.Гасанова отметив, что жизнь ее с 1980 года связана с Азербайджанским государственным экономическим университетом подчеркнула, что и впредь с достоинством будет выполнять возложенную на нее ответственность: «Как член семьи UNEC изо всех сил буду стараться в превращении нашего университета в высшее учебное заведение мирового уровня. Я горжусь, являясь членом такой замечательной семьи».
В заключение ректор UNEC представил Зохре Гасановой нагрудный знак Министерства образования «Ведущий работник образования Азербайджанской Республики».