UNEC alimi Türkiyədə Azərbaycanın beynəlxalq aləmdəki yeri və rolundan bəhs edib
UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin direktor müavini, “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti Anar Eyyubov Mövlana mübadilə proqramı proqramı çərçivəsində Türkiyənin Konya şəhərindəki Səlcuq Universitetində olub.
UNEC müəllimi Səlcuq Universitetinin tələbələrinə Azərbaycanın beynəlxalq aləmdəki yeri və rolundan danışıb. Eyni zamanda etnik münaqişələrin yaranması, təbliğat mexanizmləri və beynəlxalq güclərin bu məsələdəki ikili standartları barədə məlumat verib.
Səfər çərçivəsində A.Eyyubov Səlcuq Universitetində təşkil olunan “Erməni məsələsi tarixin şahidliyində” adlı beynəlxalq forumda da iştirak edib. O,  forumda müzakirələrə qatılaraq mövzu ilə bağlı arxiv sənədlərinə əsasən faktları açıqlayıb.
A.Eyyubov tələbələr arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı da təşkil edib. Tələbələrin böyük maraqla iştirak etdikləri yarışın qaliblərinə Azərbaycana aid hədiyyələr təqdim olunub.

Ученый UNEC в Турции о месте и роли Азербайджана на международной арене
Заместитель директора Русской экономической школы, доцент кафедры «Международные отношения» UNEC Анар Эюбов в рамках программы обмена Мовлана посетил университет Сельджук в городе Турции Конье.
Преподаватель UNEC рассказал студентам университета Сельджук о месте и роли Азербайджана на международной арене. В то же время дал информацию о зарождении этнических отношений, двойном стандарте механизмов пропаганды и международных сил в этом вопросе.
В рамках визита А.Эюбов принял участие в организованном в университете Сельджук международном форуме «Армянский вопрос в свидетельстве истории». Приняв участие в обсуждениях форума, он на основе архивных документов в связи с темой раскрыл факты.
А.Эюбов  организовал среди студентов интеллектуальное соревнование Что? Где? Когда? Победителям соревнования, в котором с большим интересом участвовали студенты, были вручены подарки  Азербайджана.