UNEC alimlərinin məqaləsi EcoMod 2016 Beynəlxalq Konfransında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, prof. Ədalət Muradovun, İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, prof. Yədulla HəsənlininUNEC Biznes Məktəbinin direktoru, dos. Nazim Hacıyevin “Econometric Evaluation of the Factors Influancing Oil Prices” adlı birgə məqaləsi EcoMod 2016  Beynəlxalq Konfransında məruzə edilib.  Məruzə Nazim Hacıyev tərəfindən edilib.
İqtisadi Modelləşdirmə Konfransının ev sahibi Portuqaliyanın ISEG Lissabon Universiteti, Lissabon İqtisadiyyat və Menecment Məktəbinin Mürəkkəblik və İqtisadiyyat Araşdırmaları Mərkəzidir.
Tədbirə iqtisadi modelləşdirmə, makroekonometrik modelləşdirmə, tarazlıq modelləri, artım, təsir və senari analizləri, enerji və ətraf mühit, maliyyə, proqnoz metodları, oyun nəzəriyyələri, kənd təsərrüfatı, əmək bazarları məsələləri, vergi siyasəti, ticarət məsələləri və mövzularında  təqdimatlar təqdim olunub. Ümumilikdə beynəlxalq konfransa 200-ə yaxın məqalə təqdim edilib. Konfransa qatılan 38 ölkəninin tanınmış iqtisadçıları və tədqiqatçıları ideyalarını paylaşıblar.

Статья ученых UNEC на Международной конференции EcoMod 2016
Совместная статья ректора Азербайджанского государственного экономического университете UNEC), проф. Адалата Мурадова, директора Научно-исследовательского института экономических изысканий, проф. Ядуллы Гасанова и директора Школы бизнеса UNEC, доц.Назима Гаджиева под названием “Econometric Evaluation of the Factors Influancing Oil Prices” доложена на Международной конференции EcoMod 2016.  С докладом выступил Назим Гаджиев.
Хозяином Конференции экономического моделирования являются университет Лиссабон ISEG Португалии, Лиссабонская школа экономики и менеджмента и Центр экономических исследований.
На мероприятии были представлены презентации по теме экономического моделирования, макроэкономического моделирования, модели равновесия, анализа роста, влияния, энергетической и окружающей среды, финансов, методов прогноза, игровых теорий, сельского хозяйства, трудового рынка, налоговой политики, торговли. В целом на международную конференцию были представлены около 200 статей. Известные экономисты и исследователи 38 стран, принявшие участие в конференции, поделились идеями.