UNEC alimlərinin məqaləsi EcoMod 2016 Beynəlxalq Konfransında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, prof. Ədalət Muradovun, İqtisadi Araşdırmalar Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, prof. Yədulla HəsənlininUNEC Biznes Məktəbinin direktoru, dos. Nazim Hacıyevin “Econometric Evaluation of the Factors Influancing Oil Prices” adlı birgə məqaləsi EcoMod 2016  Beynəlxalq Konfransında məruzə edilib.  Məruzə Nazim Hacıyev tərəfindən edilib.
İqtisadi Modelləşdirmə Konfransının ev sahibi Portuqaliyanın ISEG Lissabon Universiteti, Lissabon İqtisadiyyat və Menecment Məktəbinin Mürəkkəblik və İqtisadiyyat Araşdırmaları Mərkəzidir.
Tədbirə iqtisadi modelləşdirmə, makroekonometrik modelləşdirmə, tarazlıq modelləri, artım, təsir və senari analizləri, enerji və ətraf mühit, maliyyə, proqnoz metodları, oyun nəzəriyyələri, kənd təsərrüfatı, əmək bazarları məsələləri, vergi siyasəti, ticarət məsələləri və mövzularında  təqdimatlar təqdim olunub. Ümumilikdə beynəlxalq konfransa 200-ə yaxın məqalə təqdim edilib. Konfransa qatılan 38 ölkəninin tanınmış iqtisadçıları və tədqiqatçıları ideyalarını paylaşıblar.

UNEC Rector, Prof. Adalat Muradov’s, Director of Scientific Research Institute of Economic Studies, Prof. Yadulla Hasanov’s and the Director of UNEC Business School, Assist.Prof. Nazim Hajiyev’s joint article on “Econometric Evaluation of the Factors Influencing Oil Factors” has been reported in International Conference EcoMod 2016. The report was made by Nazim Hajiyev.
The Conference on Economic Modelling was hosted by ISEG Lisbon University of Portugal and Research Unit on Complexity and Economics of School of Economics and Management of Lisbon.
Presentations on Economic modeling, Macro-econometric modeling, Correlation Models, Growth, Impact and Scenario Analysis, Energy and Environment, Finance, Forecasting Methods, Game Theory, Agriculture, Labor Market Issues, Tax Policy and Trade Issues were presented to the event. A total of 200 papers were presented to the international conference. Well-known economists and researchers of 38 country joined the conference shared their ideas in conference.