UNEC Avropa təhsil məkanına inteqrasiyanı genişləndirir
Mayın 29-da Litvanın Vilnüs şəhərində UNEC ilə Avropanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Mikolos Romeris Universiteti arasında magistratura səviyyəsində ikili diplom razılaşması imzalanıb. Razılaşma UNEC-in magistrlərinə Mikolos Romeris Universitetinin diplomunu əldə etmək imkanı verir. Bu, UNEC-in ikili diplom haqqında razılaşma imzaladığı Avropa İttifaqına üzv 4-cü ölkənin universitetidir.
Cari ilin sentyabr ayından başlayacaq proqrama qəbul olan magistrlər ilk semestri  UNEC-də başa vuraraq, ikinci semestr Mikolos Romeris Universitetində təhsil alacaqlar.  Növbəti 3-cü və 4-cü semestr təhsillərini isə yenidən UNEC-də davam etdirəcəklər.
Qeyd olunan ikili diplom proqramı UNEC magistrlərinə UNEC professorları ilə yanaşı Mikolos Romeris Universitetinin  professorları ilə elmi tədqiqat işlərini yerinə yetirmək imkanı da verir. Belə ki, hər iki universitetin professorlarının rəhbərliyi altında magistr dissertasiyalarını uğurla müdafiə edən magistrlərə həm UNEC-in, həm də Mikolos Romeris Universitetinin diplomları təqdim olunacaq.
Səfər zamanı UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Mikolos Romeris Universitetinin rektoru, professor Algirdas Monkevičius arasında ikitərəfli əlaqələrin bütün spektrləri haqqında müzakirələr aparılıb. Hər iki rektor əlaqələrin son illər daha da vüsət alaraq yüksələn xətt üzrə inkişaf etməsindən, reallaşdırılan tələbə və müəllim mübadiləsindən məmnunluğunu ifadə ediblər. Professor Algirdas Monkevičius UNEC tələbələrinin uğurlu təhsillərini vurğulayaraq, tələbələrin universitetin sosial həyatında fəal iştirak etməsini təqdirə layiq hesab edib.
Eləcə də,  proqram üçün seçilən tələbələrə hər iki universitet tərəfindən ölkələrə səfər etmək üçün viza və miqrasiya məsələlərində, yaşayış ünvanlarının müəyyən olunması və bank əməliyyatlarında dəstək göstərilməsi razılaşdırılıb.

UNEC expands Integration to the European Educational Space
On May 29, an Understanding of Dual Diploma Graduate Program between UNEC and one of the prestigious higher education institutions of the Europe Mykolas Romeris University has been signed in Vilnius of Lithuania. The agreement provides UNEC’s graduate students with a chance to receive a dual degree from the Mykolas Romeris University. This is the 4th countries’ university UNEC signs the agreement on dual diploma that is the member of the European Union.
Starting from September of the current year, graduate students choose the Program will complete first term at UNEC and continue their studies at the Mykolas Romeris University second term. They will again continue their studies at UNEC the 3rd and 4th semesters.
The above mentioned Dual Diploma Program gives UNEC graduates an opportunity to conduct scientific research works with the professors of Mykolas Romeris University, along with UNEC professors. Thus, graduates defending Master’s Thesis under the supervision of both universities’ professors successfully will receive both universities’- UNEC’s and Mykolas Romeris University’s diplomas.
Discussions about all specters of bilateral cooperation have been made between UNEC Rector, Professor Adalat Muradov and the Rector of the Mykolas Romeris University, Professor Algirdas Monkevicius within the trip. Both rectors expressed satisfaction with the development of relations on an upward trend within the recent years and with the exchange of students and teachers. Stressing UNEC students’ successful education, Professor Algirdas Monkevicius considered admirable that they take active part in the social life of the university.
In addition, agreement on rendering support in visa and migration issues, residential and bank transactions to the students of both universities chosen for the program has been achieved.