Türkiyənin İstanbul Texniki Universitetinin Karyera Mərkəzində TİKA, İstanbul Texniki Universiteti və Karyera və Qabiliyyət İdarə Olunması Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq Karyera Mərkəzləri” seminarı keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev təmsil edib. F.Əliyev seminar iştirakçılarına Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olan UNEC haqqında ətraflı məlumat verib. UNEC-in Karyera Mərkəzinin göstərdiyi xidmətlər barədə söz açıb, iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Seminarda həmçinin Qazaxıstan, Qırğızıstan, Türkmənistan, Gürcüstan, Bosniya və Herseqovina, Makedoniya, Kosovo, Seneqal, Sudan və digər ölkə universitetlərinin karyera mərkəzlərinin rəhbərləri iştirak edib. Onlar ölkələrindəki mövcud karyera xidməti ilə bağlı vəziyyət, iş dünyasının universitetlərin karyera mərkəzlərindən gözləntiləri, uğurlu karyera və qabiliyyət idarə olunması sahəsində təcrübələrini bölüşüblər. Dünyada karyera və qabiliyyət idarə olunması, yeni trendlər, XXI əsrdə universitet karyera mərkəzinin iş modeli mövzusunda fikir mübadiləsi aparıblar.
Dörd gün davam edən seminarın sonuncu günü iştirakçılar II Türkiyə Mühəndislik Karyera Sərgisini ziyarət ediblər.

UNEC was represented in the seminars of “International Career Centers”
An “International Career Centers” seminar jointly organized by TIKA, Technical University of Istanbul and the Association of Management of Career and Ability was held at the Technical University of Istanbul, Turkey. Director of the Career Center Fuad Aliyev represented Azerbaijan State University of Economics (UNEC) in the international event. Fuad Aliyev provided the participants with the information about the biggest economy-oriented university of Southern Caucasus UNEC in detail. He spoke about the services rendered by UNEC Career Center and responded the participants’ questions.
Career Centers’ Directors of the Universities of Kazakhstan, Kirgizstan, Turkmenistan, Georgia, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Kosovo, Senegal, Sudan and others attended the workshop. They shared their experiences on the current career services in their countries, expectations of business world from career centers of universities and successful career and management of ability. Views on career and ability management in the world, new trends and working model of university career centers in the XXI Century were made within the workshop.
The participants visited II Career Exhibition of Engineering of Turkey the last day of the four-day workshop.