UNEC Beynəlxalq Təhsil və Karyera sərgisində
Aprelin 5-də Qazaxıstanın Almatı şəhərində 19-cu Beynəlxalq Təhsil və Karyera sərgisinin açılış mərasimi olub. Sərgidə UNEC-i Rus İqtisad Məktəbinin direktor müavini Anar Eyyubov ilə Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin əməkdaşı Afət Ələkbərova təmsil edir.
Dünyanın aparıcı universitetlərinin yer aldığı sərgidə Cənubi Qafqazın 4 dildə təhsil verən ən böyük iqtisadyönümlü universiteti olan UNEC-in guşəsi ziyarətçilərin xüsusi marağına səbəb olub. Dünya təhsil bazarında, o cümlədən nüfuzlu beynəlxalq reytinqlərdə Azərbaycanın mövqeyinin əhəmiyyətli dərəcədə yüksəldiyini nəzərə alaraq ölkəmizdə iqtisadyönümlü təhsil almaq istəyən ziyarətçilər UNEC Biznes Məktəbi, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və Rus iqtisad Məktəbinə qəbulla bağlı suallar ünvanlayıblar. Onlar UNEC-ə əcnəbi tələbələrin cəlb olunması istiqamətində həyata keçirilən yeniliklərlə maraqlanıblar.

UNEC на Международной выставке образования и карьеры
5 апреля в городе Алматы Казахстан состоялась церемония открытия  19-й Международной выставки образования и карьеры. На выставке UNEC представили заместитель директора Русской экономической школы Анар Эюбов и сотрудница Департамента международного сотрудничества Афаг Алекберова.
На выставке с участием ведущих университетов мира уголок UNEC, самого крупного университета на Южном Кавказе, ведущего обучение на 4 языках, вызвал особый интерес у посетителей. Учитывая позицию Азербайджана на мировом рынке образования, а также в авторитетных международных рейтингах, которая значительно поднялась, посетители, желающие получить в нашей стране образование экономического профиля, в связи с приемом в Школу бизнеса, Международный центр магистратуры и докторантуры, Международную школу экономики и Русскую экономическую школу обратились с вопросами.  Они поинтересовались новшествами, осуществляемыми в направлении привлечения в UNEC иностранных студентов.