UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramı yüksək qiymətləndirilib
Letter of Commendation (1)11Amerika Qiymətləndirmə Assosiasiyası, Siyasi Psixologiya üzrə Beynəlxalq Cəmiyyət, Amerika Psixologiya Cəmiyyətinin üzvü, ABŞ-ın təhsil və inkişaf  layihələri üzrə uzun illər Afrika dövlətlərində rəhbər vəzifələr tutmuş doktor James M.Statman Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradova UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramına dair tərif  məktubu göndərib.
Doktor James M.Statman qeyd edib ki, UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramına daxil edilən konsepsiya, tədris materialları, texniki və praktiki tapşırıqlar proqramı bitirən tələbələrə özəl və dövlət sektorunda, regional və qlobal şirkətlərdə peşəkar uğur qazanmağa kömək edəcək.
MBA proqramının dərin və əhatəli akademik kursları dünya səviyyəli akademik və peşəkar standartlara tam uyğundur. Uzun illər inkişaf proqramlarının qiymətləndirilməsi və icrasında təcrübəli şəxs kimi fəaliyyət göstərən cənab Statman qeyd edir ki, MBA proqramı Azərbaycanda dünya standartlarına cavab verən və rəqabətə davamlı işçi qüvvəsinin formalaşdırılmasında böyük kömək edəcək və buna görə UNEC-i təbrik edir.

Высоко оценена учебная программа МБА Школы бизнеса UNEC
Член Американской ассоциации оценки, Международной организации по политической психологии, Американского общества психологии, занимающий в течение долгих лет в Африканских государствах руководящие должности по образовательным проектам и проектам развития США доктор Джеймс М.Статман направил письмо ректору Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессору Адалату Мурадову поощрительное письмо в связи с учебной программой МБА Школы бизнеса UNEC.
Доктор Джеймс М.Статман отметил, что концепция, включенная в учебную программу программы МБА Школы бизнеса, учебные материалы помогут студентам, завершившим программу технических и практических заданий, достичь профессиональных успехов в частных и государственных секторах, региональных и глобальных компаниях.
Глубокие и масштабные курсы программы МБА полностью соответствуют академическим и профессиональным стандартам мирового уровня. Господин Статнам, как опытное лицо, долгие годы занимающееся оценкой и исполнением программ, отметил, что программа МБА окажет большую помощь в формировании в Азербайджане рабочей группы, отвечающей мировым стандартам и устойчивой конкуренции, в связи с этим поздравил  UNEC.