UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramı yüksək qiymətləndirilib
Letter of Commendation (1)11Amerika Qiymətləndirmə Assosiasiyası, Siyasi Psixologiya üzrə Beynəlxalq Cəmiyyət, Amerika Psixologiya Cəmiyyətinin üzvü, ABŞ-ın təhsil və inkişaf  layihələri üzrə uzun illər Afrika dövlətlərində rəhbər vəzifələr tutmuş doktor James M.Statman Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradova UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramına dair tərif  məktubu göndərib.
Doktor James M.Statman qeyd edib ki, UNEC Biznes Məktəbinin MBA proqramının tədris proqramına daxil edilən konsepsiya, tədris materialları, texniki və praktiki tapşırıqlar proqramı bitirən tələbələrə özəl və dövlət sektorunda, regional və qlobal şirkətlərdə peşəkar uğur qazanmağa kömək edəcək.
MBA proqramının dərin və əhatəli akademik kursları dünya səviyyəli akademik və peşəkar standartlara tam uyğundur. Uzun illər inkişaf proqramlarının qiymətləndirilməsi və icrasında təcrübəli şəxs kimi fəaliyyət göstərən cənab Statman qeyd edir ki, MBA proqramı Azərbaycanda dünya standartlarına cavab verən və rəqabətə davamlı işçi qüvvəsinin formalaşdırılmasında böyük kömək edəcək və buna görə UNEC-i təbrik edir.

The MBA Program Curriculum of the UNEC Business School is highly rated
Dr James M.Statman, member of the American Evaluation Association, International Society of Political Psychology, American Psychological Association, occupying leading positions in African countries for many years has sent to the Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov a letter of commendation about the curriculum of UNEC Business School’s MBA Program.
Dr James M.Statman noted that the concepts, teaching materials, technical and practical skills included in the MBA Program curriculum of UNEC, would offer the graduates who complete the program to enhance their careers in the private or public sector, regional and global companies.
MBA Program’s depth and breadth academic courses consistent with the world- class academic and professional standards. According to Mr.Statman, the person who has been performing and executing the assessment of development programs, notes that the MBA Program will assist in the formation of competitive workforce meeting the world standards in Azerbaijan and he congratulates UNEC therefore.