Abituriyentlərin nəzərinə: UNEC-ə tələbə qəbulunda yeniliklər
1. UNEC-də 2020/2021-ci tədris ilində ilk dəfə olaraq 5 ixtisas qrupu üzrə tələbə qəbulu aparılacaq.
2. 2020/2021-ci tədris ilində UNEC-də texniki və texnoloji ixtisaslar üzrə 3000 tələbə üçün nəzərdə tutulan, 12 ən müasir laboratoriya, auditoriya, mühazirə və linqafon otaqları, yeməkxana, idman zalı, kitabxana, konfrans zalları ilə təchiz edilən, modern memarlıq elementləri ilə zəngin kampus yeni tədris ilindən istifadəyə veriləcək.
3. UNEC-də 2020/2021-ci tədris ilində bakalavr pilləsi üzrə I və II ixtisas qruplarında yeni ixtisaslar açılıb.
4. UNEC-də tədris 4 dildə – azərbaycan, türk, rus və ingilis dillərində aparılır.
5. UNEC 600-dən yüksək bal toplayan abituriyent və beynəlxalq olimpiada qaliblərinə 100 AZN məbləğində xüsusi təqaüd verir.
6. Semestr ərzində imtahanlarda ən yüksək nəticə göstərən hər kurs üzrə 15 tələbə 100 AZN məbləğində ikinci əlaçı təqaüdü qazanır.
7. Avropanın aparıcı universitetlərinin diplomuna UNEC-də sahib olmaq mümkündür. Tələbələr 4 il ərzində UNEC-lə yanaşı, Fransanın Montpellier Universiteti, Paris şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbinin, London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbinin və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universitetinin diplomunu əldə edə bilirlər.
8. Tələbələr “Erasmus+” və “Mövlana” beynəlxalq proqramları çərçivəsində Avropa və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində mübadilədə iştirak edirlər.
9. UNEC tələbələri innovativ və operativ xidmət olan “Bir pəncərə” sistemi vasitəsilə lazım olan arayışları onlayn şəkildə əldə edirlər.
10. UNEC-də tədris Amerika, Kanada və Qərbi Avropanın ən nüfuzlu universitetlərinin məzunları olan gənc müəllimlər tərəfindən aparılır.
11. Elektron Universitet Modeli vasitəsilə tələbələr mühazirə, dərs materialları, dərs cədvəli, imtahan balı, dərsə davamiyyət barədə məlumatları şəxsi elektron kabinetindən əldə edirlər.
12. UNEC İnnovativ Biznes İnkubatoru tələbələrə kreativ ideyalarını şəxsi bizneslərinə çevirməyə dəstək olur.
13. UNEC-də fəaliyyət göstərən 24/7 kitabxana tələbələrə dərs və imtahanlara rahatlıqla hazırlaşmağa və dünyanın aparıcı universitetlərinin elektron kitabxana bazalarına daxil olmağa imkan verir. Bütün tədris binalaraında oxu zalları və kitabxanalar yenilənərək tələbələrin istifadəsinə verilib.

To the attention of enrollees: Innovations in student admission to UNEC
1. For the first time in the 2020/2021 academic year, UNEC will admit  students for the 5th  specialty group.
2. A rich campus designed for 3000 students in technical and technological specialties, equipped with 12 state-of-the-art laboratories, auditoriums, lecture and language rooms, dining room, gym, library, conference halls, rich in modern architectural elements will be opened in the new  2020/2021   academic year.
3. In the 2020/2021 academic year, new specialties were opened at UNEC in the I and II specialty groups for the bachelor’s degree.
4. Education at UNEC is conducted in 4 languages – Azerbaijani, Turkish, Russian and English.
5. UNEC gives a special scholarship in the amount of 100 AZN to enrollees who have scored more than 600 points and winners of international Olympiads.
6. During the term, 15 students for each course with the highest results in the exams will receive the second honours scholarship in the amount of 100 AZN.
7. Diplomas from leading European universities are available at UNEC. Students can get a diploma from UNEC, University of Montpellier in France, the ICD International Business School in Paris, a joint French-US educational institution for 4 years.
8. Students participate in exchanges at prestigious universities of Europe and Turkey within the framework of Erasmus + and Mevlana international programs.
9. UNEC students receive the necessary references online through an innovative and efficient service “One Window” system
10. Teaching at UNEC is conducted by young instructors who are graduates of the most prestigious universities in the USA, Canada and Western Europe.
11. Through the e-University Model, students receive information about lectures, course materials, lesson schedules, exam scores, and attendance in their personal e-cabinets.
12. UNEC Innovative Business Incubator supports students to turn their creative ideas into their own businesses.
13. The 24/7 library at UNEC allows students to easily prepare for classes and exams and access the electronic library databases of the world’s leading universities. Reading rooms and libraries in all educational buildings have been renovated and made available to students.