UNEC-də Beynəlxalq Əlillər Günü qeyd edilib
Beynəlxalq Əlillər Günü münasibətilə “Təhsil hamı üçün” mövzusunda keçirilən konfransda çıxış edən UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova ölkəmizdə əlillərə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. UNEC-də də bu kateqoriyadan olan gənclərə qayğı ilə yanaşıldığını deyən S.Qəndilova universitetdə inkluziv təhsilə diqqətin artırıldığını və onlara keyfiyyətli təhsil vermək üçün bütün şəraitin yaradıldığını bildirib.
Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov  UNEC-də təhsil alan əlilliyi olan tələbələri müxtəlif mübadilə proqramlarında fəal iştirak etməyə dəvət edib və bununla bağlı universitet rəhbərliyi tərəfindən onlara bütün imkanların yaradılacağını qeyd edib.
Azərbaycan Əlil Təşkilatları İttifaqının prezidenti Davud Rəhimli əlilliyi olan şəxslər üçün bərabər imkanların yaradılmasında vətəndaş cəmiyyətinin rolundan danışıb.
Daha sonra UNEC-də yeni yaradılan  “Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz”in fəaliyyəti haqda məlumat verilib. Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova bildirib ki, qurumun əsas məqsədi fiziki məhdudiyyətli gənclərə qayğı ilə yanaşmaq, onların ali təhsilə cəlb olunması və cəmiyyətə inteqrasiyası istiqamətində maarifləndirmə işlərini aparmaqdır.
Tədbirin sonunda iqtisadçı olmaq arzusunda olan əlilliyi olan hər bir gənc UNEC-də təhsil almağa dəvət edilib.

В UNEC отметили «Международный день инвалидов»
Выступившая на конференции по теме «Образование для всех», проведенной  по случаю Международного дня инвалидов,  проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова  отметила о внимании и заботе, которое проявляется  инвалидам у нас в стране. Подчеркнув о заботливом отношении к лицам  этой категории в UNEC, С.Гандилова отметила о повышении внимания к инклюзивному образованию и создании всех условий для обеспечения качественного образования.
Директор Департамента международных отношений  Анар Казымов пригласил студентов- инвалидов, обучающихся в UNEC, на участие в различных программах обмена и отметил, что в связи с этим руководством университета созданы все условия.
Выступивший на конференции президент Союза организаций инвалидов Азербайджана  Давуд Рагимли подчеркнул о роли гражданского общества в создании равных возможностей для инвалидов.
Затем была представлена информация о деятельности вновь созданного в UNEC «Центра для студентов-инвалидов». Координатор центра Севиндж Махсимова отметила, что центр проводит просветительские работы в направлении привлечения лиц с физическими ограничениями в образование, устранения ограничений, препятствующих их образованию и усиления интеграции этих студентов в общество.
В завершении мероприятия было отмечено, что любой молодой человек с физическими ограничениями, желающий стать экономистом, приглашается в UNEC для получения образования.