UNEC-də Beynəlxalq Əlillər Günü qeyd edilib
Beynəlxalq Əlillər Günü münasibətilə “Təhsil hamı üçün” mövzusunda keçirilən konfransda çıxış edən UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova ölkəmizdə əlillərə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. UNEC-də də bu kateqoriyadan olan gənclərə qayğı ilə yanaşıldığını deyən S.Qəndilova universitetdə inkluziv təhsilə diqqətin artırıldığını və onlara keyfiyyətli təhsil vermək üçün bütün şəraitin yaradıldığını bildirib.
Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov  UNEC-də təhsil alan əlilliyi olan tələbələri müxtəlif mübadilə proqramlarında fəal iştirak etməyə dəvət edib və bununla bağlı universitet rəhbərliyi tərəfindən onlara bütün imkanların yaradılacağını qeyd edib.
Azərbaycan Əlil Təşkilatları İttifaqının prezidenti Davud Rəhimli əlilliyi olan şəxslər üçün bərabər imkanların yaradılmasında vətəndaş cəmiyyətinin rolundan danışıb.
Daha sonra UNEC-də yeni yaradılan  “Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz”in fəaliyyəti haqda məlumat verilib. Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova bildirib ki, qurumun əsas məqsədi fiziki məhdudiyyətli gənclərə qayğı ilə yanaşmaq, onların ali təhsilə cəlb olunması və cəmiyyətə inteqrasiyası istiqamətində maarifləndirmə işlərini aparmaqdır.
Tədbirin sonunda iqtisadçı olmaq arzusunda olan əlilliyi olan hər bir gənc UNEC-də təhsil almağa dəvət edilib.

International Day of People with Disabilities marked at UNEC
UNEC Vice-rector for Students Affairs, Associate Professor Saadat Gandilova spoke about the care and attention rendered to people with disabilities in our country making a speech within the conference on “Education for Everyone” held on the occasion of International Day of People with Disabilities. Saying the youth of this category are treated with care at the university, emphasizing that the attention paid to inclusive education was increased and all necessary conditions were created for them to get quality education.
Director of International Relations Department Anar Kazimov urged UNEC students with disabilities to be active in international exchange programs and noted that they are provided with all opportunities in this connection by the university administration.
President of the Organizations of Disabled People Davud Rahimli spoke about the role of civil society in creating equal opportunities for the people with disabilities.
Afterward the participants were provided with the information about the Center for the Students with Disabilities. The Director of the Center Sevinj Mahsimova said the main objective of the center is to treat the youth who are physically impaired with care and to work towards the promotion of their integration in higher education and integration into society.
Every student who dream about becoming an economist was invited to study at UNEC in the end of the event.