“UNEC-də bir gün” layihəsi abituriyentlərə dəstək olmaqda davam edir
Layihə çərçivəsində bu həftə Bakının 71, 229, 234, 271, 329 nömrəli məktəblərinin, Ataturk liseyinin, Kimya-biologiya  təmayüllü  respublika  liseyinin və “Zəka” kurslarının şagirdləri UNEC-in bir günlük tələbələri olublar.
I, II və V ixtisas qrupları üzrə hazırlaşan abituriyentlərə UNEC-də bu istiqamət üzrə mövcud olan fakültə və ixtisaslar barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-i seçən abituriyentlərə 100 manat məbləğində xüsusi təqaüd verilir. UNEC-in beynəlxalq mübadilə və Avropanın nüfuzlu universitetləri ilə ikili diplom proqramları abituriyentlərin xüsusi marağına səbəb olub. Sonra bir günlük tələbələr istəklərinə uyğun olaraq, Azərbaycan və ingilis dilində dərsləri dinləyiblər. Dərslərdən müsbət təəssüratlarla ayrılan abituriyentlər UNEC-in tələbə-rektoru Elmir Sadıqovla görüşüblər. UNEC-dəki təhsil imkanlarından bəhs edən E.Sadıqov universitet seçimində UNEC-ə üstünlük vermə səbəblərini də açıqlayıb.
Bir günlük tələbələr UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri ilə də tanış olublar, onların məşq prosesini izləyiblər. Abituriyentlərə mərkəzdə fəaliyyət göstərən dərnəklər barədə məlumat verilib, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi üçün UNEC-də bütün şəraitin  yaradıldığı bildirilib.
Layihə çərçivəsində bir günlük tələbələr üçün UNEC-də infotur təşkil olunub. Onlar 24/7 kitabxana, müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş auditoriyalar, akt zalları, Radio UNEC-lə tanış olublar.
“UNEC-də bir gün” layihəsinin ixtisas seçiminə onlara böyük dəstək olduğunu bildirən abituriyentlər, dərs cədvəli ilə tanış olaraq, növbəti günlərdə də digər fənləri dinləmək üçün yenidən 1 günlük tələbə olacaqlarını qeyd ediblər.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyənlər 492-60-43 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Проект «Один день в UNEC» продолжает поддерживать абитуриентов
В рамках проекта  на текущей неделе учащиеся школ  71, 229, 234, 271, 329, а также лицея Ататюрк, Республиканского лицея  с химико-биологическим уклоном и курсов «Зяка» стали студентами UNEC на один день.
Абитуриентам, готовящимся по I, II и V  группам специальностей, была дана подробная информация о существующих в  UNEC в этом направлении факультетах и специальностях.  Было отмечено, что абитуриентам, набравшим свыше 600 баллов и выбравшим UNEC, выдается специальная стипендия в размере 100 манат.  Международная программа и программа двойного диплома UNEC с престижными университетами Европы, вызвала особый интерес у абитуриентов. Затем студенты на один день по желанию посетили уроки на азербайджанском и английском языках. Получив положительное впечатление от уроков, абитуриенты встретились со студентом-ректором UNEC Эльмиром Садыговым. Э.Садыгов рассказал абитуриентам о возможностях образования и преимуществах  UNEC, что и является причиной выбора  UNEC.
Студенты на один день познакомились с членами Творческого центра UNEC, наблюдали за процессом их  деятельности. Абитуриентам была дана информация о действующих в центре кружках, было отмечено, что для проведения студентами досуга в UNEC созданы все условия.
В рамках проекта для студентов на один день был организован инфотур в  UNEC. Они ознакомились с библиотекой  24/7, оснащенными современной техникой и оборудованием аудиториями, актовыми залами, Радио  UNEC.
Отметив, что проект «Один день в UNEC» будет поддержкой в выборе специальности, абитуриенты ознакомились с расписанием уроков и сообщили, что для прослушивания других дисциплин вновь станут студентами на 1 день.
Желающие принять участие в проекте «Один день в UNEC», могут позвонить по номеру  492-60-43, или связаться с официальной страницей  Фейсбука  UNEC.