“UNEC-də bir gün” layihəsi abituriyentlərə dəstək olmaqda davam edir
Layihə çərçivəsində bu həftə Bakının 71, 229, 234, 271, 329 nömrəli məktəblərinin, Ataturk liseyinin, Kimya-biologiya  təmayüllü  respublika  liseyinin və “Zəka” kurslarının şagirdləri UNEC-in bir günlük tələbələri olublar.
I, II və V ixtisas qrupları üzrə hazırlaşan abituriyentlərə UNEC-də bu istiqamət üzrə mövcud olan fakültə və ixtisaslar barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-i seçən abituriyentlərə 100 manat məbləğində xüsusi təqaüd verilir. UNEC-in beynəlxalq mübadilə və Avropanın nüfuzlu universitetləri ilə ikili diplom proqramları abituriyentlərin xüsusi marağına səbəb olub. Sonra bir günlük tələbələr istəklərinə uyğun olaraq, Azərbaycan və ingilis dilində dərsləri dinləyiblər. Dərslərdən müsbət təəssüratlarla ayrılan abituriyentlər UNEC-in tələbə-rektoru Elmir Sadıqovla görüşüblər. UNEC-dəki təhsil imkanlarından bəhs edən E.Sadıqov universitet seçimində UNEC-ə üstünlük vermə səbəblərini də açıqlayıb.
Bir günlük tələbələr UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri ilə də tanış olublar, onların məşq prosesini izləyiblər. Abituriyentlərə mərkəzdə fəaliyyət göstərən dərnəklər barədə məlumat verilib, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi üçün UNEC-də bütün şəraitin  yaradıldığı bildirilib.
Layihə çərçivəsində bir günlük tələbələr üçün UNEC-də infotur təşkil olunub. Onlar 24/7 kitabxana, müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş auditoriyalar, akt zalları, Radio UNEC-lə tanış olublar.
“UNEC-də bir gün” layihəsinin ixtisas seçiminə onlara böyük dəstək olduğunu bildirən abituriyentlər, dərs cədvəli ilə tanış olaraq, növbəti günlərdə də digər fənləri dinləmək üçün yenidən 1 günlük tələbə olacaqlarını qeyd ediblər.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyənlər 492-60-43 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

“One Day at UNEC” project continues to support enrollees
Within the framework of the project, students of  71, 229, 234, 271, 329 schools of Baku, Ataturk lyceum, Chemistry-biological republican lyceum and  the students of “Zeka” courses have been one-day students of UNEC this week.
The enrollees   who are preparing for the I, II and V specialty groups were informed in detail about the faculties and specialties available at UNEC in this direction. It was noted that, having collected over 600 points, applicants who choose UNEC would   receive a special scholarship of 100 manats. UNEC international exchange program   and   dual program with authoritative European universities have attracted the special attention of the enrollees. Then one day students listened to lessons in Azerbaijani and English, according to their wishes. Students with positive impressions have met with student-rector of UNEC Elmir Sadiqov. Talking about education opportunities in UNEC, E.Sadiqov has also explained the reasons for the UNEC preference for the university.
One day students also got acquainted with the members of the UNEC Creative Center and watched their training process. The enrollees were informed about the circles operating in the center and noted that all the conditions were created for the learner’s leisure activities at UNEC.
At UNEC within the framework of the project infotour has been organized for one day students. They have acquainted with 24/7 libraries, auditoriums equipped with modern technical equipment, assembly halls, Radio UNEC.
Noting that the project of “One day at UNEC” is of a   great support to them in specialty selection, getting to know the timetable, the enrollees told that they would be again one day student to listen to other disciplines in the next few days.
Those who want to participate in the “One day at UNEC” project can call the phone number 492-60-43 or contact  UNEC official Facebook page.