UNEC-də “Bir günlük tələbə” olmaq istəyənlərin sayı artır
UNEC-də 2017/2018-ci tədris ilindən yuxarı sinif şagirdlərinə “Bir günlük tələbə” olmaq şansı yaradılır.
Həftə ərzində paytaxtın 10, 27, 83, 182 saylı məktəblərinin və Bakı Avropa Liseyinin X və XI sinif şagirdləri UNEC-də bir gün layihəsində iştirak ediblər. Şagirdlərin əksəriyyəti maliyyə, mühasibat uçotu və audit, dünya iqtisadiyyatı biznesin idarəedilməsi, menecment ixtisaslarına maraq göstəriblər.
“Bir günlük tələbə”lərə şərti tələbə bileti təqdim olunub. “Tələbə bileti” dərslərdə iştirak etməyə, kitabxana və yeməkxanadan istifadə etməyə icazə verir. “Bir günlük tələbə”lərə gələcəkdə ixtisas seçimində çətinlik çəkməmələri üçün konsultasiya xidməti də göstərilib.
Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü ali təhsil ocağı olan UNEC-də dərs və imtahan prosesinin ictimaiyyətə açıq keçirildiyini müsbət hal kimi qarşılayan şagirdlər “Bir günlük tələbə” olaraq imtahan sessiyasını da izləyə biləcəklərindən məmnun olublar. Onlar gələcəkdə UNEC-lə London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbi və Montpellier Universiteti ilə bakalavrlar üçün olan ikili diplom proqramı, eləcə də Universitet Daxili İki Diplom (UDİD) proqramından faydalanmaq istədiklərini bildiriblər.

Растет число желающих стать «Студентом на один день» в UNEC
В UNEC с 2017/2018 учебного года для учащихся старших классов создается возможность стать «Студентом на один день».
В течение недели учащиеся X и  XI классов школы № 10, 27, 83, 182 и Бакинского европейского лицея столицы могут принять участие в проекте «Один день в UNEC». Большинство учащихся проявили интерес к специальностям – финансы, бухгалтерский учет и аудит, мировая экономика, управление бизнесом, менеджмент.
«Студентам на один день» представлен условный студенческий билет.«Студенческий билет» дает право на участие в уроках, пользование библиотекой и столовой.«Студентам на один день» для устранения затруднений в выборе специальности оказывается консультационная услуга.
Учащиеся, встретившие как положительный факт проведение в наиболее крупном университете экономического профиля на Южном Кавказе UNEC занятий и экзаменов открытыми для общественности, являясь «Студентом на один день», получили удовлетворение от возможности наблюдения за экзаменационной сессией.
Желающие принять участие в проекте «Один день в UNEC», могут позвонить по номеру 497-58-63, или связаться с официальной страницей Фейсбука  UNEC.