UNEC-də DAAD-in Almaniyada təhsil imkanları haqqında təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) təqdimatı keçirilib.
Təqdimatda DAAD-ın Bakıdakı Məlumat Mərkəzinin rəhbəri xanım Stefani Düfo (Stefanie Dufaux) tələbələrə Almaniyanın ali təhsil müəssisələrində təqaüd və qrant proqramları çərçivəsində təhsil almaq və alman dili üzrə yay məktəblərində iştirak etmək üçün yaradılan imkanlar haqqında geniş məlumat verib.
UNEC-in doktorant və gənc alimləri ilə də görüşən S.Düfo, onlara Almaniyadakı ali təhsil müəssisələrində və elmi-tədqiqat institutlarında tədqiqat aparılması barədə danışıb və müsabiqənin şərtlərini açıqlayıb.
Stefani Düfo bildirib ki, 2016/2017-ci tədris ili üçün magistratura proqramlarına və alman dili üzrə yay məktəblərinə qəbulla bağlı müraciətlər noyabrın 1-dək, tədqiqatçılar üçün isə noyabrın 15-dək davam edəcək.
Qeyd: DAAD-ın Bakıdakı Məlumat Mərkəzinin fəaliyyəti və proqramları haqqında məlumat əldə etmək üçün aşağıdakı internet səhifəsinə müraciət etmək olar: https://www.daad.de/miniwebs/icbaku/az/
UNEC-in beynəlxalq proqramları və layihələri barədə məlumatları https://unec.edu.az/mubadile-proqramlari-11/ linkindən əldə etmək olar.

Presentation of the German Academic Exchange Service has been made at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Detailed information on the opportunities created for studying in the higher education institutions in Germany within the scholarship and granting programs and attending summer schools on the German Language was delivered by the Head of Information of DAAD Baku Ms Stefanie Dufaux.
Meeting with graduate students and young scholars of UNEC, S.Dufaux provided them with the information about the research opportunities in the higher education institutions and scientific- research institutions of Germany and announced them the admission terms.
Stefanie Dufaux noted that the applications on graduate programs and summer schools for 2016/2017 academic year will be submitted until November 1 and for research until November 15.
Note: To obtain the information on the performance of DAAD Baku Information Center and programs please visit the link: https://www.daad.de/miniwebs/icbaku/az/
To get the information about UNEC’s international programs and projects please go to: http://unec.edu.az/mubadile-proqramlari-11/