Dərslər Heydər Əliyev Fondu, UNEC, Konfutsi İnstitutu və Pekin Xarici Dillər Universitetinin dəstəyi ilə UNEC Ekstern Mərkəzində təşkil olunacaq.
Peşəkar müəllimlər tərəfindən keçirilən dərslər Çin dilini öyrənməyə yeni başlayan azərbaycanlılar üçün nəzərdə tutulub. Dərslər 1.5 saat olmaqla həftədə 3 dəfə keçiriləcək.
Dinləmək, danışmaq, oxumaq və yazmaq dərslərindən ibarət olan Elementar səviyyəni bitirənlər təxminən 2000 sözə, 800 heroqlifə, 30-a yaxın qrammatik xüsusiyyətə və Çin dilinin ümumi qrammatik quruluşuna bələd olacaq. Elementar səviyyəni müvəffəqiyyətlə bitirənlər Çin dilində sadə fikir mübadiləsi aparmaq bacarığına malik olacaq.
Sənəd qəbulu elektron qaydada http://www.kabinet.unec.edu.az linkindən qeydiyyatdan keçməklə həyata keçirilir. Namizədlər tələb olunan sənədləri elektron qaydada təqdim edir və müvafiq tələblərə cavab verdikləri halda proqramda iştirak etmək hüququnu qazanırlar.
Proqram noyabrın 15-dən başlayaraq 3 ay müddətinə təşkil olunacaq. Təlimlər işdən ayrılmadan distant formada keçiriləcək. Proqramın aylıq ödənişi 60 manatdır və müvəffəqiyyətlə bitirən iştirakçılar Heydər Əliyev Fondu, UNEC və Konfutsi İnstitutunun birgə sertifikatı ilə təmin olunacaqlar.
Şəhid ailələri, qazilər və onların ailə üzvləri, eləcə də sosial cəhətdən həssas əhali qruplarından olan şəxslərin təhsil haqları Heydər Əliyev Fondu tərəfindən maliyyələşəcək.
İlk qrupa sənədlərin qəbulu noyabr ayının 10-dək aparılacaq. Digər qruplara sənəd qəbulu isə noyabr ayının 25-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Çin dilini öyrənən tələbələr Çində təqaüd proqramları ilə təhsil almaq şansı əldə edirlər.
Sertifikat proqramında iştirak etmək istəyən 18 yaşından yuxarı şəxslər aşağıdakı sənədləri elektron formada təqdim etməlidirlər:

Classes will be organized at UNEC Extern Center with the support of Heydar Aliyev Foundation, UNEC, Confucius Institute and Beijing University of Foreign Languages.
The classes which are conducted by professional teachers are envisaged for Azerbaijanis who are just beginning to learn Chinese. Classes will be held 3 times a week for 1.5 hours.
Those concluding elementary level, which consists of listening, speaking, reading, and writing lessons, will learn about 2,000 words, 800 hieroglyphs, about 30 grammatical features, and the general grammatical structure of the Chinese language. Those who successfully complete the elementary level will be able to communicate in Chinese.
Admitting of documents is carried out electronically by registering at the link http://www.kabinet.unec.edu.az. Candidates submit the required documents electronically and gain the right to participate in the program if they meet the relevant requirements.
The program will be organized for 3 months starting from November 15. The trainings will be held remotely without leaving work. The monthly fee for the program is 60 manat, and successful participants will be provided with a joint certificate from Heydar Aliyev Foundation, UNEC and Confucius Institute.
Tuition fees for the families of martyrs, veterans and their families, as well as people from socially vulnerable groups will be funded by Heydar Aliyev Foundation.
Applications for the first group will be accepted until November 10.
Acceptance of documents for other groups will continue until November 25.
It should be noted that students studying Chinese have a chance to study in China through scholarship programs.
Individuals over the age of 18 wishing to participate in the certification program must submit the following documents in electronic form: