UNEC-də Elektron universitet modelinin təlimləri başa çatıb
İngilis dilində təşkil olunan sonuncu nümunəvi dərsi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin rəhbəri Anar Rzayev keçib. “Dünya iqtisadiyyatının məkan analizi: geoiqtisadi regionçuluq” mövzusundan bəhs edən dərs mövzu ilə bağlı müzakirələrlə başa çatıb.
UNEC-də iyunun 28-dən start verilən nümunəvi dərslər 4 dildə: Azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində olub. İlk nümunəvi dərsi UNEC-in professoru Yaşar Kəlbiyev Azərbaycan dilində “Əlavə dəyər vergisi” mövzusunda keçib. Növbəti nümunəvi dərsi rus dilində Beynəlxalq iqtisadiyyat kafedrasının dosenti Müslüm İbrahimov “Xarici ticarətin spesifik xüsusiyyətləri və gəlirlərin bölgüsü” mövzusunda keçib. UNEC-in İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müdiri Fariz Əhmədovun türk dilində keçdiyi dərs isə “İstehlakçı və istehsalçı nəzəriyyələrinin analizi” mövzusunda olub.
Nümunəvi dərslərdə tədris-təlim prosesində yeni texnologiyaların tətbiqinin əhəmiyyəti, “Elektron Universitet Modeli”ndən istifadə qaydaları barədə professor-müəllim heyətinə məlumat verilib. Dərs zamanı professorlar innovativ tədris metodları ilə tanış olub və modeli uğurla tətbiq edən professorların təcrübəsindən yararlanıb.
Dərslər UNEC-in rəsmi Youtube kanalı vasitəsi ilə canlı yayımlanıb.
Qeyd: “Elektron Universitet Modeli” 2015-2016-cı tədris ilindən UNEC-in əsas tədris binasında uğurla həyata keçirilir. Yeni tədris ilindən isə model universitetin digər iki tədris binasında tətbiq ediləcək. Bu məqsədlə “Elektron Universitet Modeli”nin daha səmərəli istifadəsinin təşkili ilə əlaqədar UNEC-in bütün kafedraları üzrə 900 professor-müəlliminin iştirak etdiyi təlimlər keçirilib.

В UNEC завершились тренинги Электронной модели университета
8 июня в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) завершилось проведение образцовых уроков.
Последний образцовый урок на английском языке провел руководитель Международной школы экономики Анар Рзаев. Урок на тему «Пространственный анализ мировой экономики: геоэкономическое регионоведение» завершился дискуссиями по теме.
Образцовые уроки, стартующие в UNEC с 28 июня, проводились на  4 языках: азербайджанском, русском, английском и турецком языках. Первый образцовый урок провел на азербайджанском языке профессор UNEC Яшар Кальбиев на тему «Налог на добавленную стоимость». Очередной образцовый урок на русском языке провел доцент кафедры Международной экономики Муслум Ибрагимов на тему «Специфические особенности внешней торговли и распределение доходов». А урок, проведенный заведующим кафедрой Экономики и управления Фаризом Ахмедовым на турецком языке, был посвящен теме «Анализ потребительских и производственных теорий».
На образцовых уроках профессорско-преодавательский состав был информирован о значении применяемых  новых технологиях в учебно-образовательном процессе, правилах пользования «Электронной моделью университета». Во время урока профессора ознакомились с инновационными методами урока и воспользовались опытом профессоров, успешно применяемых модель.
Уроки транслировались в прямом эфире посредством официального Youtube канала UNEC.
Примечание: “Электронная модель университета” с 2015-2016 учебного года успешно применяется в основном корпусе UNEC. А с нового учебного года модель будет применяться в двух других  учебных корпусах. С этой целью в связи с более эффективным использованием «Электронной модели университета» состоялись тренинги с участием 900 человек профессорско-преподавательского состава по всем кафедрам UNEC.